نگاه فارس

برگزاری اولین نشست سراسري بانك اطلاعات هويت ژنتيك ايران در شیراز

۱۹ دی ، ساعت ۱۰:۰۸

 اولين نشست سراسري بانك اطلاعات هويت ژنتيك ايران با حضور رييس و اعضاي هيأت مديره اين بانك و به منظور بررسي چالش ها و فرصت ها، ۲۰ و ۲۱ دي ماه در شيراز برگزار مي شود.

به گزارش نگاه فارس به نقل از روابط عمومي اداره کل پزشکی قانونی فارس، در اين نشست سراسري علاوه بر رييس، معاونين و مديران سازمان پزشکی قانونی، مدعويني از معاونت اجتماعي و معاونت حقوقي قوه قضاييه، سازمان زندان ها و اقدامات تأميني كشور ، سازمان مديريت بحران كشور، نيروي انتظامي (تشخيص هويت، آگاهي و پژوهشگاه علوم انتظامي)،سازمان پدافند غيرعامل، سازمان هلال احمر،ن كميسيون حقوقي و قضايي مجلس، نيز حضور دارند.

دكتر سعید غلامزاده مدیرکل پزشکی قانونی فارس هدف از برگزاري اين نشست را بررسي و تبيين ساختار بانك ژنتيك و كاركردهاي آن عنوان كرد و افزود: هدف اصلي آن است كه در اين نشست بانك ژنتيك و كاربردهاي آن به طور دقيق براي مدعوين معرفي و تشريح شود تا ارگان هاي ذي نفع بتوانند در مواقع لزوم از امكانات بانك بهره‌مند شوند.

وي اظهار داشت: با توجه به حضور نمايندگاني از سازمان مديريت بحران در اين نشست در خصوص اهميت تهيه پروفايل ژنتيكي از مشاغل پرخطر و ذخيره آن در بانك نيز بحث و تبادل نظر مي شود تا با دست يافتن به نتايج قابل قبول بتوانيم به فاز مشاغل پرخطر نيز ورود كنيم.

دکتر غلامزاده با اشاره به اينكه هم اكنون اقدامات مربوط به بانك در ۳۱ استان در حال انجام است، خاطرنشان كرد: نمونه گيري از مجرمين مرد كه داراي جرايم سنگين و تكرارشونده هستند در زندان هاي كشور در حال انجام است و پيش‌بيني مي شود تا نيمه بهمن ماه فرايند نمونه گيري مطابق برنامه به پايان برسد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *