نگاه فارس

احياي گذر‌هاي بافت تاريخي شيراز

۱۶ دی ، ساعت ۱۱:۵۳

گذر‌هاي بافت تاريخي شيراز به منظور رونق گردشگري از سال آينده احيا مي‌شوند.
به گزارش خبرنگار نگاه فارس، شهردار منطقه ۸ شيراز از احياي گذر‌هاي بافت تاريخي شيراز خبر داد و گفت: اين گذر‌ها شامل امامزاده ابراهيم (ع)، بُغيري‌ها و بازارچه فيل است، که احياي اين گذر‌ها با رويکرد حمايت از بافت تاريخي شيراز و استفاده از ظرفيت‌هاي مهم گردشگري اين شهر است.

وي ادامه داد: طرح‌هاي کف سازي، بدنه سازي و زيباسازي گذر سيد ذوالفقار و پياده راه حد فاصل سه راه احمدي تا حرم به طول ۶۰۰ متر تا پايان امسال به بهره برداري مي‌رسد،که نورپردازي حرفه‌اي ارگ کريمخاني و تملک برخي از املاک اطراف مجموعه زنديه از جمله ساختمان بانک ملي در گذر زنديه در حال بررسي است.

شهردار منطقه ۸ شيراز با اشاره به اتمام پياده راه بين الحرمين،افزود: با توجه به اهميت پارکينگ بين الحرمين در اين منطقه تا نوروز امسال راه ورودي اين پارکينگ از حرم مطهر سيد علاء الدين حسين (ع) نيز باز مي‌شود.

شهدوست اضافه کرد: اين پارکينگ ظرفيت پارک بيش از هزار و ۸۰۰ خودرو را دارد که در رفع مشکل کمبود پارکينگ منطقه تاثير زيادي خواهد داشت.

وي با اشاره به اجراي طرح ساماندهي دروازه کازرون گفت: براي ساماندهي دروازه کازرون و خروج از وضعيت فعلي قرار است کارگروهي از بخش‌هاي املاک و خدمات شهرداري و منطقه ۲ و ۸ تشکيل شود و در اين زمينه تصميم گيري شود.

بافت تاريخي شيراز با ۳۶۰ هکتار و برخورداري از دو هزار اثر تاريخي ارزشمند و ثبت شده و ۲۸۰ خانه تاريخي در فهرست آثار ملي است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *