نگاه فارس
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان فارس خبر داد:

برگزاری همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر در شیراز

۱۶ دی ، ساعت ۱۱:۴۵

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان فارس از برگزاری همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر در شیراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، محمدرضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس صبح امروز درنشست خبری  با اعلام خبری گفت: صبح دوشنبه همایش منطقه ای با عنوان صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر با رویکرد توسعه اشتغال بهبود یافتگان و خانواده های آسیب دیده با ظرفیت در بخش گردشگری در شیراز برگزار می شود.

وی از حضور قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور، رییس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فارس و بالغ بر ۳۰۰ مدعو از سراسر کشور در این همایش خبر داد و گفت: محورهای همایش شامل نقش اصناف و صنعت گردشگری و صنایع دستی در توسعه کارآفرینی و اشتغال بهبود یافتگان، چالش ها و فرصت های اجتماعی شدن با رویکرد پیشگیری و استفاده از ظرفیت های منطقه ای سازمان های مردم نهاد و اقدامات سازمان های مردم نهاد در صیانت اجتماعی و ارتقاء سطح سلامت روان بهبود یافتگان، خواهد بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس خاطرنشان کرد: این همایش پنجمین همایش صیانت و گفتمان سازی در حوزه مبارزه با موادمخدر است، این همایش با حضور سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه پیشگیری و درمان و کاهش آسیب از اعتیاد استان های اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و هرمزگان در تالار شهر شیراز برگزار می شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: در این همایش از خانواده معظم شهدا و ۶ سازمان مردم نهاد فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر، تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه غنی سازی اوقات فراغت فرزندان، برقراری رابطه عاطفی در خانواده و همچنین تشویق فرزندان به انجام فرایض دینی مهمترین راه ها، برای مبارزه و همچنین دوری از مواد مخدر است، افزود: زنانه شدن اعتیاد مشکل بسیار جدی ایجاد می کند از یک هزار و ۲۵۶ نفر معتاد جمع آوری شده تنها ۳۶ نفر زن بوده است که سه کمپ برای زنان معتاد در شیراز وجود دارد.

ابراهیمی اظهار داشت: توسعه گرمخانه ها برای بیتوته برای معتادان درمان شده، باید در دستور کار شهرداری و سازمان بهزیستی قرار گیرد.

دکتر ابراهیمی با اشاره به آمار مصرف مواد مخدر هم گفت: آمار موجود مربوط به سال ۹۳ هست و بر اساس جامعه آماری در بین دانش آموزان که سه هزار و ۷۰۰ نفر دختر و پسر بوده است، تعداد معتادین دانش آموز در فارس پنج و ۶ دهم درصد بوده اما این رقم در کشور چهار و ۱۲ صدم درصد بوده است و از این رو باید خانواده ها، دوستان فرزندان خود را بشناسند و بدانند فرزندانشان با چه کسانی رفت و آمد دارد.

وی با اشاره به آمار مصرف قلیان در فارس، تاکید کرد: ۱۲ و چهار دهم درصد در فارس از قلیان استفاده می کنند اما این آمار برای کشور ۱۲ و هفت دهم درصد بوده است و در بحث شیوع مصرف، آمار فارس سه و سه دهم درصد بود در حالی که آمار کشور ۲ و یک دهم درصد بوده است.

instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *