نگاه فارس

جشنواره فیلم فجر|کدام فیلم‌ها در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارند؟

۱۰ دی ، ساعت ۱۴:۲۸

اسامی فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر اعلام شدند.

جشنواره فیلم فجر

به گزارش نگاه فارس، نشست اعلام اسامی فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران سی و ششمین ⁧ جشنواره فیلم فجر ظهر امروز یکشنبه ۱۰ دی‌ماه با حضور ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در مؤسسه رسانه‌های تصویری برگزار شد.

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر‌سی‌ششمین جشنواره فیلم فجر در این نشست گفت: کار انتخاب فیلمهای جشنواره فیلم فجر امروز به پایان رسید و از بین ۶۷ فیلم، ۲۲ فیلم به بخش مسابقه راه یافته اند. همچنین از بین ۳۶ فیلم بخش مستند، دو فیلم را برای حضور در جشنواره انتخاب کردند.

اسامی فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است:

  ۱-  اتاق تاریک

  ۲-  امپراطور جهنم

    ۳- امیر

 ۴-   بمب

۵-    به وقت شام

۶-    تنگه ابوغریب

۷-    جاده قدیم

 ۸-   جشن دلتنگی

 ۹-   چهاراه استانبول

  ۱۰-  خجالت نکش

۱۱-    دارکوب

۱۲-    سرو زیر آب

۱۳-    سوء تفاهم

  ۱۴-  شعله ور

   ۱۵- عرق سرد

 ۱۶-   فیلشاه

  ۱۷-  کار کثیف

   ۱۸- کامیون

۱۹-    لاتاری

 ۲۰-   ماهورا

  ۲۱-  مصادره

 ۲۲-   مغرهای کوچک زنگ زده

  ۲۳-  هایلایت

 ۲۴-   بانوی قدس ایران

۲۵-    زنانی با گوشواره‌های باروتی

دبیر جشنواره فیلم فجر پس از اعلام اسامی فیلم‌های حاضردر جشنواره بیان کرد: فیلم‌های فیلم کوتاهی که انتخاب شده‌اند در جشنواره فیلم فجر نیز به نمایش در خواهند آمد. زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه و همزمان با دهه فجر خواهد بود. فیلم‌هایی که در برای هیئت انتخاب به نمایش درآمده است،‌به هیچ عنوان برای هیچ مقام مسئولی به نمایش در نیامده است.
وی ادامه داد: امپراتور جهنم و سه فیلم دیگر که سال گذشته به صورت ناقص به دبیرخانه ارایه شده بودند و هیئت انتخاب نتوانسته بودند درباره آنها تصمیم بگیرند دوباره بازبینی شدند و از بین این چهار فیلم امپراطور جهنم و شعله ور انتخاب شدند. درباره آشغال های دوست داشتنی هم باید بگویم این فیلم خودش انصراف داد تا در شرایط بدون حاشیه اکران شود.
احمد امینی عضو هیئت انتخاب نیز گفت: ما تمام مکان نمایش فیلم‌ها را بررسی می‌کردیم که کسی قبل از ما فیلم‌ها را ندیده باشد. درباره تنوع ژانر ما سعی کردیم تا جایی که حقی از فیلمسازان ضایع نشود، به آن توجه کنیم. هیئت داوران حتی امروز صبح دور هم جمع شدند و تمام تلاشمان این بود که حقی از کسی ضایع نشود. امیدواریم که از انتخاب‌هایی که کردیم در آینده پیش مردم رو سفید باشیم.
وی ادامه داد: ما چند فیلم را به عنوان رزرو نیز انتخاب کرده‌ایم که اگر فیلم‌های اعلام شده به جشنواره نرسید، این فیلم‌ها جایگزینشان شود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *