نگاه فارس

ارائه بیش از سه هزار فقره هزینه جهیزیه به افراد تحت پوشش کمیته امداد فارس

۲۱ آذر ، ساعت ۱۴:۲۲

 مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس گفت: سه هزار و ۴۵۲ فقره هزینه جهیزیه به مددجویان ارائه شده است و ۱۰ هزار و ۳۳۸ فقره وام کارگشایی پرداخت کردیم و امسال ۱۵ هزار و ۹۴۸ نفر برای اشتغال آموزش دیده اند.

به گزارش نگاه فارس، محمد بذرافشان، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس امروز (۲۱ آذر) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رسید صندوق های الکترونیک در کمیته امداد راه اندازی شده است، گفت: استان فارس پیشگام در سیستم ثبت و نظارت «ثنا» است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف و اولویت های اساسی ما، اعتماد سازی و افزایش اعتماد عمومی است، تاکید کرد: سیاست های امداد به سمت امداد الکترونیکی شدن است و صرفه جویی در کاغذ و کاهش فرایندها می شود که یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی است.

بذرافشان با تاکید بر اینکه رسانه ها کمک کنند برای رنگین کردن سفره فقرا، اظهار داشت: این سیستم جلوگیری از سواستفاده های احتمالی را مد نظر قرار داده است و در آن می توان کمک های خاص را تعریف کرد و این سیستم از اول دی ماه در شیراز آغاز به کار می کند و تا پایان امسال همه شهرستان ها زیر پوشش قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه فارس در هشت ماه اول سال ۹۶، مقام اول کشور را در بین استان های کشور در جمع آوری صدقات کسب کرده است، اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ۹۶، میزان ۱۵ میلیارد و ۲۷۵ میلیون ريال صدقات جمع آوری شده است که تقریبا ۳۵ درصد آن از  شیراز اختصاص یافته است که سال گذشته ۱۶۰ میلیارد ريال جمع آوری شد و در مجموع هر نفر تحت پوشش در ماه نزدیک به ۳۶ هزار ريال دریافت می کند.

وی اظهار داشت: افراد می توانند ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ريال برای اشتغال ارزان قیمت ارائه کردیم و در آخرین گزارش ۶ ماهه استان فارس مقام اول جذب اعتبارات را کسب کردیم.

این مقام مسئول از راه اندازی طرح «پنل های خورشیدی» برای اشتغال سازی افراد تحت پوشش خبر داد و یادآور شد: این برنامه یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال است که در آمد ثابت هفت هزار و ۵۰۰ تا هشت هزار و ۵۰۰ ريال دریافتی خواهند داشت.

وی با یادآوری این مطلب که جشن خودکفایی پنج هزار خانوار در دی ماه برگزار می شود، افزود: در بخش های زکات، اشتغال و حامیان به رتبه اول کشور را دریافت کرد.

بذرافشان با اشاره به اینکه برای حوزه مسکن، افزود: یک زمینی از مجتمع اقتصادی کشور گرفتیم که خیرین برای ساخت این زمین ورود پیدا کرده اند که حداقل ۱۶۰ واحد را خواهیم ساخت و در هفته آینده فاز اول آن آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: سه هزار و ۴۵۲ فقره هزینه جهیزیه به مددجویان ارائه شده است و ۱۰ هزار و ۳۳۸ فقره وام کارگشایی پرداخت کردیم و امسال ۱۵ هزار و ۹۴۸ نفر برای اشتغال آموزش دیده اند.

این مقام مسئول تاکید کرد: افراد می توانند از طریق تلفن همراه خود با شماره گیری #۰۷۱*۸۸۷۷* به مردم محروم کمک کنند.

منبع: شبستان


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *