نگاه فارس
وزیر آموزش و پرورش:

هیچ قصوری در جریان واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان پذیرفته نیست

۱۱ شهریور ، ساعت ۱۶:۰۷

وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت و آموزش و پرورش از هیچ قصوری در مورد بروز حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی نمی‌گذرد.

به گزارش نگاه فارس، سیدمحمد بطحایی در حاشیه عیادت از دانش‌آموزان آسیب‌دیده بستری در بیمارستان داراب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دولت از هیچ قصوری در مورد این حادثه نمی‌گذرد، اظهارداشت: سوؤالات متعددی پیرامون این حادثه مطرح بوده که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در این حادثه مسائل متعددی نظیر ساعت حرکت اتوبوس در نیمه شب، وضعیت استانداردهای ایمنی اتوبوس، دارا بودن گواهی لازم از سوی راننده و وضعیت سرعت اتوبوس مطرح است که در روزهای آینده توسط تیم کارشناسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه چنانچه کوتاهی در به‌وجود آمدن این حادثه صورت گرفته باشد باید به شدت برخورد شود، افزود: باید ضمن بررسی موضوع و علل ایجاد حادثه در شیوه نامه‌های اردویی آموزش و پرورش بازنگری شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه رئیس جمهوری از ابتدای صبح در جریان این حادثه قرار گرفته و در تماس تلفنی خواستار پیگیری جدی موضوع شدند، بیان کرد: رئیس جمهوری از بنده خواستند به نیابت از ایشان و هیأت وزیران در محل حاضر شده و به وضعیت مصدومان حادثه رسیدگی کنم.

بطحایی ادامه داد: به همین منظور با وزارت بهداشت و درمان هماهنگی لازم انجام شده و معاون وزیر بهداشت نیز به منظور بررسی وضعیت بهداشتی و مداوای مصدومان در محل حضور یافته است.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت عمومی دانش‌آموزان خوب است و خانواده‌ها نیز از روند رسیدگی به آنها ابراز رضایت دارند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *