نگاه فارس
افشانی خبر داد:

تشکیل کمیته کارشناسی جهت بررسی حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی

۱۱ شهریور ، ساعت ۱۴:۴۳

استاندار فارس از تشكیل كمیته كارشناس با حضور پلیس راه، بهداشت و درمان و ستاد مدیریت بحران استان برای بررسی ابعاد مختلف حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی خبر داد.

به گزارش نگاه فارس، سیدمحمد علی افشانی، استاندار فارس عصر دیروز، ۱۰ شهریورماه در عیادت از دانش‌آموزان حادثه دیده واژگونی اتوبوس در شهرستان داراب که با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر بهداشت انجام شد، ضمن ابراز تأسف از این حادثه و همدردی با خانواده‌های آسیب‌دیدگان گفت: به جز ۹ نفری که در زمان وقوع حادثه و در دم جان باختند، هیچ مصدوم دیگری به دلیل حضور به موقع عوامل اورژانس جان خود را از دست نداد.

وی اظهار كرد: خدمات‌رسانی و امدادرسانی به موقع و سریع نیروهای امدادی و اورژانس استان به مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان اجازه نداد که تعداد کشته‌های این حادثه افزایش یابد.

افشانی ضمن قدردانی از اقدام به موقع و سریع اورژانس، عوامل انتظامی و راهور، مدیریت بحران و آموزش و پرورش گفت: یک کمیته کارشناسی با حضور پلیس راه، بهداشت و درمان و ستاد مدیریت بحران استان برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه دلخراش تشکیل خواهد شد.

استاندار فارس افزود: با توجه به اینکه اتوبوس در ساعت حدود چهار بامداد در شهرستان داراب دچار سانحه شده، این نشان می‌دهد که ساعت حرکت آن بعد از ساعت ۲۴ بوده و پلیس نیز در گزارش اولیه خود، خواب آلودگی و خستگی راننده را علت بروز این حادثه اعلام کرده است.

افشانی یادآور شد: مأموران اورژانس و پلیس راه به محض اطلاع از وقوع حادثه در کمتر از ۱۰ دقیقه در محل حاضر شده و ۳۴ مصدوم این حادثه را به وسیله چندین دستگاه آمبولانس به بیمارستان داراب منتقل کردند.

استاندار فارس ادامه داد: پنج نفر از مصدومان نیز که حالشان وخیم بوده به وسیله سه فروند بالگرد به بیمارستان‌های شهید رجایی و نمازی شیراز منتقل شدند که حال ۲ نفر از آن‌ها نسبت به بقیه وخیم‌تر است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *