نگاه فارس

تکذیب شايعه کشته‌شدن “مار دست‌ و پا دار” در جهرم

۵ شهریور ، ساعت ۱۳:۰۶

به دنبال انتشار مطلبي مبني بر كشته شدن “مار دست و پا دار” در يكي از بخش‌هاي شهرستان جهرم، رئيس اداره‌ي محيط زيست شهرستان اين خبر را تكذيب كرد.

به گزارش نگاه فارس، رئيس اداره‌ي محيط زيست جهرم گفت: انتشار چنين مطلبي را شيطنت برخي رسانه‌ها مي‌دانيم كه به دنبال جذب مخاطب بيشتري هستند.

سلطاني در عين‌حال لزوم انجام تحقیق در این خصوص را مورد تاكيد قرار داد و گفت: كارشناسان محيط زيست در حال بررسي دقيق‌تر موضوع هستند.

رئیس اداره‌ی محیط زیست جهرم تصریح کرد: ما گروه‌های محیط زیست فراوان فعالی در شهرستان داریم که در صورت وقوع چنین مواردی آن را گزارش یا مستنداتی ارائه می‌کنند .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، روز جمعه ۳ شهريور برخی منابع خبری مبني بر کشته‌شدن مار چهارپا در روستای نوداد، بخش سیمکان شهرستان جهرم را منتشر كردند.

در خبر منتشره ادعا شده كه همراه با يك تصوير بود، با استناد به اظهارات اهالي ادعا شده بود مار ياد شده كه به دليل وحشت مردم روستاي نوداد كشته شده، حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتي متر طول داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس كارشناسان طراحي معتقد هستند عكس منتشر شده در خصوص اين خبر، فتوشاپي است.

يك كارشناس طراحي تاكيد دارد كه اگر با دقت به دو پاي مار در تصوير منتشر دقت شود، هر دو يكي و سر مار مد نظر در تصوير منتشره متعلق به مار جعفري و دم آن متعلق به مارهاي از نوع مار زنگي است.

به گزارش ايسنا، تصوير مشابهي نيز در ماه‌هاي اخير توسط سايت سرگرمي محيط زيست ( desighncrowd ) منتشر شده بود.

براساس اين گزارش، مردادماه سال۹۴ نیز فسیل یک مار چهاردست و پا توسط گروهی از محققان در برزیل کشف شده بود.

فسیل ياد شده مربوط به يك مار ۲۰ سانتی‌متري بود كه چهار دست و پا (دو تا در جلو و ۲تا در عقب اندام) و ۵ انگشت نوک تیز دارد.

این گونه مار  بین ۱۰۰تا ۱۴۶میلیون سال پیش زندگی می‌کرده است


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *