نگاه فارس
آیت‌الله دستغیب:

تفرقه کنندگان نه اصولگرا هستند نه اصلاح‌طلب

۲ شهریور ، ساعت ۱۱:۳۸

نماينده مردم فارس در خبرگان رهبري با بیان این که آنها که سبب تفرقه در جوامع اسلامی می‌شوند نه شیعه هستند نه سنّی، تصریح کرد: آنها که در جامعه ما تفرقه ایجاد می‌کنند نه اصولگرا هستند نه اصلاح‌طلب.

 به گزارش نگاه فارس به نقل از روابط عمومي آستان مقدس احمدي و محمدي، آيت‌الله سيد علي‌اصغر دستغيب، افزود: البته باید توجه کرد که تحت تاثیر القائات افرادی که اهداف ناهنجاری دارند و پشت صحنه هستند قرار نگیریم و رعایت خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران برای تمام افراد از هر طیف یا جناح که باشند ضرورت دارد زیرا خطوط قرمز انقلاب اسلامی ایران، جایگاه خود را دارد .

قائم مقام جامعه روحانیت شیراز با بیان این که در قرآن کریم و روایات وارده ار ائمه(ع) اخوت و وحدت به عنوان یک نعمت الهی مطرح شده است، گفت: حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه امری ضروری است و باید به آن توجه شود؛ بسیاری از مسئولان در سطح جامعه در کلام و بیان خود بر این امر مهم و ضروری تاکید دارند و باید اندیشه كنند که چقدر این موضوع مهم است .

آيت‌الله دستغيب با بیان این که عقل سلیم حکم می‌کند اگر حداقل مشترکات هم باشد افراد می‌توانند با هم باشند و هدف مشترکی را دنبال کنند، گفت: با وجود مشترکات بسیار زیاد در بین افراد جامعه اسلامی ما، می‌توان اهداف مشترک و مهمی را دنبال کرد .

مسئول معظم مدرسه علمیه رضویه شیراز با تاکید بر این که نباید در جامعه اسلامی از وحدت و اخوت غافل بود، خاطرنشان کرد: در کتاب و سنت بر پرهیز از تفرقه و تنازع تاکید شده است .

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که وجود تفاوت‌ها اشکالی ندارد، اضافه كرد: در جامعه ما تفاوت‌ها با عناوینی مانند اصولگرا و اصلاح‌طلب وجود دارد اما وجود این تفاوت‌ها می‌تواند در عمل ما را در مسیر تحقق اهدافمان پیش ببرد .

وي برلزوم توجه به بافت فرسوده شهر شیراز تاکید و اضافه كرد: برخی گزارش‌های مسئولان امنیتی از بافت‌های فرسوده، دردناک و نگران‌کننده است؛ اينكه مسئولان استان برای مرتفع کردن مفاسد، منکرات و بعضی امور نگران‌کننده و صحنه‌های بسیار تأسّف‌بار در بافت فرسوده شیراز همت گمارند، يك ضرورت تلقي مي‌شود .

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بافت قدیم شیراز دو بخش متمایز دارد، تصریح کرد: یک بخش از این بافت، میراثی و ارزشمند است و تمام مسئولان استان و آستان مقدّس نسبت به حفظ و بهره‌برداری از آن اجماع دارند و بخش دیگر، مخروبه‌هایی از خشت و گِل و جایگاهی برای مفاسد و منکرات.

آيت‌الله دستغيب تاكيد دارد كه بناهاي غيرارزشمند موجود در شيراز ارزش ندارد و مسئولان و متولّیان این حوزه باید دست به دست هم دهند و این نقیصه‌ها را برطرف کنند


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *