نگاه فارس
فرمانده سپاه فجر استان فارس:

تحریم‌ها هیچ‌گاه نتوانستند از توان دفاعی کشور بکاهند/ صنایع دفاعی یکی از پایه‌های اصلی اقتدار انقلاب اسلامی در جهان است

۱ شهریور ، ساعت ۱۶:۲۴

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: صنایع دفاعی کشور یکی از پایه‌های اصلی اقتدار انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است و یکی از اهداف مهم استکبار جهانی کاهش توان دفاعی ایران اسلامی به ویژه در زمینه موشک‌هاست.

به گزارش نگاه فارس , و به‌نقل از روابط‌عمومی سپاه فجر استان فارس، سردار سید هاشم غیاثی به‌مناسبت سالروز صنعت دفاعی با حضور در صنایع الکترونیک شیراز از توانمندی‌های دفاعی این مجموعه بازدید و با متخصصان جوان گفت‌وگو کرد.

سردار غیاثی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه صنایع الکترونیک شیراز یکی از مجموعه‌هایی است که بر مرز علم و دانش حرکت می‌کند، گفت: وجود چنین مجموعه‌ای در شیراز که با تلاش و تجمیع ظرفیت‌های جوانان نخبه کشور شکل گرفته، نشان می‌دهد شیراز می‌تواند به عنوان قطب صنایع دفاعی کشور مطرح شود.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی محدودیت‌های شدیدی برای ایران در زمینه خرید سلاح و تجهیزات دفاعی ایجاد کرده است، گفت: این تحریم‌ها که از ابتدای انقلاب اسلامی وضع شده‌اند نه تنها هیچ‌گاه نتوانستند از توان دفاعی کشور بکاهند بلکه سبب شکل‌گیری یک شبکه بومی، توانمند و تخصصی در راستای تامین نیازمندی‌های نیروهای مسلح در کشور شدند.

فرمانده سپاه فجر  با بیان اینکه با تلاش جوانان نخبه در تولید سلاح به مرحله خودکفایی رسیده‌ایم، گفت: تکیه بر توان داخلی، اعتماد به جوانان نخبه کشور و بهره‌گیری از روحیه جهادی، تحریم‌های دفاعی را بی‌اثر کرده و امروز صنایع دفاعی به الگویی برای سایر صنایع کشور در راستای مقابله با تحریم‌ها تبدیل شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دست اندرکاران صنایع دفاعی کشور راهبردها و راهکارهای مدیریت، نحوه مقابله با تحریم‌ها و چگونگی تشکیل واحدهای تحقیقات، توسعه و تولید را به صورت مجموعه‌ای آموزشی برای مدیران سایر صنایع تشریح کنند.

سردار غیاثی در گفت‌وگو با جمعی از جوانان نخبه شاغل در صنایع الکترونیک شیراز با بیان اینکه شما نمونه جوان ولایتمدار و انقلابی هستید، گفت: ملت ایران مدیون شما چهره‌های گمنام هستند که در سنگر علم و دانش و با اتکاء به توان الهی در راستای ارتقاء توان دفاعی کشور و تامین امنیت مردم به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنید.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دفاعی جزءِ کشورهای برتر دنیا هستیم، گفت: سلاح‌ها و تجهیزات دفاعی که در کشور تولید می‌شوند دارای امکانات بومی متناسب با شرایط جغرافیایی کشور و براساس اقتضائات مورد نیاز نیروهای مسلح هستند و این موضوع سبب برتری محسوس نیروهای مسلح ایران در منطقه شده است.

فرمانده سپاه فجر خاطرنشان کرد: تولید سلاح در داخل کشور دارای مزیت‌های بسیاری از جمله ناآشنا بودن نیروهای متخاصم با نحوه عملکرد و میزان اثرگذاری سلاح‌های بومی است و در نتیجه توانایی دشمن برای ضربه‌زدن به نیروهای مسلح کشور در میدان نبرد به صورت قابل توجهی کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: صنایع دفاعی کشور یکی از پایه‌های اصلی اقتدار انقلاب اسلامی در منطقه و جهان هستند و یکی از اهداف مهم استکبار جهانی کاهش توان دفاعی ایران اسلامی  به‌ویژه در زمینه موشک‌هاست.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *