نگاه فارس
در مراسم بزرگداشت شهید حججی در شیراز؛

اعطا پرچم مقدس حرم حضرت شاهچراغ (ع) و حکم خادمی به خانواده “شهید حججی”

۳۱ مرداد ، ساعت ۱۶:۲۳

در مراسم بزرگداشت شهید محسن حججی در شیراز، حکم خادمی و پرچم مقدس حرم شاهچراغ(ع) به خانواده این شهید بزرگوار اعطا شد.

به گزارش نگاه فارس،  ظهر امروز مراسم بزرگداشت شهید محسن حججی با حضور خانواده این شهید در حرم شاهچراغ(ع) برگزار و  پرچم مقدس حرم حضرت شاهچراغ (ع) و حکم خادمی به خانواده این شهید بزرگوار اعطا شد.

آیت‌الله علی اصغر دستغیب در این مراسم اظهار داشت: همه شهدا عند ربهم یرزقون هستند اما برخی درخششی عجیب دارند و به فرموده مقام معظم رهبری حجت خدا است.

وی با بیان اینکه شهید حججی برای همه مردم به ویژه نسل جوان حجت است، گفت: صحنه‌ای که این شهید بزرگوار ترسیم کرد بالاتر از همه صحنه‌هایی که در قرون گذشته از عاشورا و کربلای امام حسین (ع) ترسیم شده، بود چراکه در این تصویری که از شهید منتشر شده حقیقت عاشورا تبلور پیدا کرده است.

آیت‌الله دستغیب با اشاره به این فراز زیارت عاشورا « اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ» افزود: داعش و آنها که چنین جنایاتی را در حق مسلمانان روا می‌دارند مصداق این دعا هستند.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با بیان اینکه داعش تصور می‌کرد با انتشار عکس شهید حججی در فضای مجازی فتح و پیروزی خود را نشان می‌دهد، بیان کرد: تصور آنها معکوس شد و فاتح این جریان کسی جز شهید حججی نبود.

وی عنوان کرد: شهید حججی، این حجت الهی زمانی که به مسلخ عشق می‌برندش چهره‌ای نورانی، ملکوتی و به تمام معنا حسینی دارد و اسیر واقعی آن بیچاره‌ای است که با پشت سر شهید حججی ایستاده، اسیر نفس، اسیر شیطان و اسیر جعل و خرافات شده است.

آیت‌الله دستغیب خطاب به حاضران در مراسم گفت: اگر می‌خواهید چهره واقعی و ملکوتی یاران امام حسین را در عاشورای سال ۶۱ ببینید به شهید حججی بنگرید و در مقابل چهره واقعی کفر و نفاق و یزیدیان هم در چهره آن فرد داعشی قابل دیدن است.

سرهنگ مرتضی خسروانی، فرمانده سپاه احمدبن موسی(ع) نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی شهید حججی گفت: جوانان شرح فعالیت‌های فرهنگی، رسیدگی به محرومان و از خود گذشتگی‌های شهید حججی را بخوانند و با این شهید بزرگوار آشنا شوند.

وی با بیان اینکه دشمن بداند که روحیه ایثارگری همچنان در میان جوانان ایرانی موج می‌زند، افزود: رویش‌های جدید انقلاب اسلامی در قامت این شهدا متجلی شده است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *