نگاه فارس
فرماندار شیراز:

برخی برای صدور مجوز های نانوایی مانع تراشی می کنند

۲۱ مرداد ، ساعت ۱۵:۵۳

فرماندار شهرستان شیراز به وجود موانع در صدور مجوز در نانوایی‌های شیراز انتقاد کرد و گفت: برخی از افراد برای صدور مجوزهای جدید نانوایی مانع‌تراشی می‌کنند.

عالیشوندی فرماندار شیراز

به گزارش نگاه فارس، حیدر عالیشوندی امروز در نشست خبری با اشاره به نامه وزیر صنعت و مخالفت با ایجاد و توسعه نانوایی‌ها در سطح شهر شیراز اظهار داشت: شیراز امروز بر اساس سرانه استانی به ۲۷۰ واحد نانوایی جدید نیاز دارد و جای سوال است چرا چنین نامه‌ای صادر شده و مسئولان صنعت و معدن در فارس نیز مخالف توسعه نانوایی در شیراز و ارائه نان با کیفیت به مردم هستند.

وی با بیان اینکه همچنین براساس سرانه کشوری شیراز به ۸۸۳ نانوایی نیاز دارد تصریح کرد: با وجود تمام موانع در سال گذشته ۲۵ واحد نانوایی ایجاد شد که در برخی از آن ۵۰ نوع نان و آن هم نان با کیفیت در اندازه استاندادرهای اروپایی ارائه می‌شود.

رئیس کمیته آرد و نان شهرستان شیراز با بیان اینکه امروز کمبود نانوایی آن هم به صورت آزادپز و با کیفیت مناسب در شیراز مشهود است گفت: به طور مثال در شهرک  باهنر شیراز در حال حاضر تنها سه نانوایی فعال است در حالی که در این شهرک تنها به ۳۰ واحد نانوایی نیاز است.

عالیشوندی تصریح کرد: بدون شک با ایجاد نانوایی‌هایی  جدید علاوه بر اینکه مشکلات مردم برطرف می‌شود حداقل برای دو هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در شیراز شغل ایجاد می‌شود اما جای سوال داری چرا اجازه می‌دهند برخی در صدور مجوزها مانع ایجاد کنند.

فرماندار شهرستان شیراز گفت: باید ساختار غلط صدور مجوز برای فعالیت‌ نانوایی‌ها با یک حرکت انقلابی برداشته شده و به سمت تولید اشتغال برویم نه اینکه در راه تولید و اشتغال مانع ایجاد شود.

عالیشوندی از ایجاد موانع برای توسعه پالایشگاه شیراز و سدتنگ سرخ انتقاد کرد و افزود: در صورتی که این طرح‌ها اجرایی شده بود امروز شاهد ایجاد تولید و اشتغال مناسب در شیراز بودیم.

وی تصریح کرد: معتقدیم امروز موانع قانونی زیادی بر سر راه تولید و اشتغال است و در صورتی که برداشته نشود نمی‌توان به تولید و اشتغال مناسب دست یافت و همواره جوانان با مشکل بیکاری روبرو هستند.

فرماندار شیراز همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد آبرسانی به روستای سلطان آباد گفت: بین دو شرکت آبفای روستایی و شهری در آبرستانی به سلطان‌آباد اختلاف بود که با برطرف شده آن انتقال آب از چاه حفر شده به این روستا انجام شد.

عالیشوندی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر در مورد انتشاراعلام رسمی اسامی هیئت رئیسه شورای جدید شهر شیراز در رسانه‌ها گفت: این موضوع وجاهت قانونی ندارد و فعالیت رسمی شورای پنجم پس از انجام تحلیف و تشکیل هیئت رئیسه سنی آغاز شده و پس از آن اعضا می‌توانند هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها را انتخاب کنند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *