نگاه فارس

غیبت مسئولان فارس در بهار قرآنی وزارت بهداشت

۲۶ تیر ، ساعت ۱۶:۲۱

گروه فعالیت‌های قرآنی: مراسم افتتاحیه مرحله نهایی بیست و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت در حالی در شیراز برگزار شد كه هیچكدام از مسئولان ارشد استان فارس در این مراسم حضور نداشتند.

به گزارش نگاه فارس، مراسم افتتاحیه مرحله نهایی بیست و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت شب گذشته، ۲۵ تیرماه در محل تالار حافظ شیراز برگزار شد.

این مراسم همانند هر مراسم دیگری دارای حاشیه‌ها و نكات پررنگی بود كه مسلماً بازنگری این نكات می‌تواند گام مؤثری در ارتقای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره باشد.

بزرگ‌ترین نكته‌ای كه امشب نظر خبرنگاران را جلب كرد، غیبت بزرگ مسئولان استان فارس در این مراسم نورانی و معنوی كه بهار قرآنی وزارت بهداشت محسوب می‌شود. مسلماً برگزاری برنامه‌ای با حضور ۱۰۰۰ نفر از قرآنیان قشر جامعه پزشكی یكی از نقاط عطف و مثبتی است كه باید در خور توجه تمام مسئولان در هر رده‌ای باشد.

فضاسازی محوطه بیرونی محل برگزاری مراسم و همچنین محوطه درونی و به خصوص فضاسازی دكور و سن برنامه، بسیار زیبا صورت گرفته بود كه تقریباً می‌توان چنین دكور و سن زیبایی در میان برنامه‌های قرآنی كه در شیراز برگزار می‌شود، بی‌نظیر بود.

حمل پرچم حرم مطهر حضرت علی(ع) و حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) توسط خادمان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی و قرار دادن این پرچم‌ها بر روی سن برنامه، معنویت بیشتری به این مراسم بخشید.

شور و تكاپوی قرآنیان و مسئولان و دست‌اندركاران برگزاری این جشنواره بسیار به نظر می‌آمد. البته برنامه افتتاحیه بنا بود تا در ساعت ۱۸ برگزار شود، اما با نیم ساعت تأخیر آغاز شد.

محل اسكان متسابقان بانوی این دوره از مسابقات هتل چمران و محل اسكان متسابقان آقا هتل پارس در نظر گرفته شده است لذا برای حضور آنان در این مراسم، سرویس‌هایی از محل اسكان آنان به سمت تالار حافظ شیراز در نظر گرفته شده بود به طوری كه سالن خالی با رسیدن سرویس‌های متسابقان به یكباره مملو از جمعیت شد.

نكته دیگری كه در مراسم امشب بسیار به چشم آمد، این بود كه اغلب برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره كه در این مراسم تجلیل شدند، بانوان بودند.

تا پایان برگزاری این جشنواره كه تا ۲۸ تیرماه در شیراز ادامه خواهد داشت، بناست تا دو مراسم اختتامیه و معرفی و تجلیل از نفرات برگزیده این جشنواره نیز طی روزهای آتی در همین تالار حافظ شیراز برگزار شود.

به نظر می‌رسد یكی از نقاط ضعفی كه امشب در برنامه افتتاحیه جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت بسیار به چشم آمد، این بود كه از ۱۱۹ نفر از برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره تجلیل به عمل آمد كه خود این كار یعنی اعلام نام و آمدن برگزیدگان بر روی سن و دریافت جوایز، تقریباً ۴ ساعت از این مراسم را به خود اختصاص داده بود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *