نگاه فارس
به مناسبت هفته عفاف و حجاب:

چهارشنبه های سفید مسئله این روزهای کج فهمان حجاب و آزادی

۲۱ تیر ، ساعت ۱۵:۲۴

به گزارش نگاه فارس، یادداشت/ زهرا کوثری: مسئله حجاب مسئله ای ایست ساده برای اهلش و شاید مسئله ای پیچیده برای کج فهمان و کسانی که با منطق خودشان برداشت های غلطی داشته و همین برداشت های غلط شخصی شان را به دیگران به اشتراک میگذارند.

مسئله حجاب مسئله مربوط به قبل از اسلام و جاهلیت عرب و قوم یهود و ایران باستان و هندو …. نیست بلکه مسئله ای از بدو خلقت انسان تا آخرت است مسئله ای که پیچیده اما فهمش با کمی درایت آسان است.آسان برای کسی که ذهنش را درگیرش کند و به دنبال فلسفه و چیستی و چرایی آن باشد.

مسئله حجاب، نه تنها مسئله این روزهای داغ تابستانی ما نبوده بلکه دغدغه همه روزه و همه ساله کسانی بوده که آثار مخرب و کرم خورده اش را در درون کالبد شهری و اجتماعی و خانوادگی و …. می بینند.

عجیب است کسانی که دم از آزادی های یواشکی و پشت پرده و در گوشی می زنند انگار دوران رضا خان و مسئله برداشتن حجاب را نمی دانند انگار نمی دانند که روزی روزگاری حاکم بی اخلاق و بد صفت …… آری مرور تاریخ لازم است برای کسانی که نمی دانند و شاید خودشان را به ندانستن زنده اند.

تاریخی که رهبری انقلاب بارها تذکرش را داده اند که با مرورش جلوگیری کنید از بعضی وقایع و با تکرارش درس های تازه به ما می آموزد و مرور آن برای با بصیرت ها و روشن دید ها باعث جلوگیری از اتفاقات مشابه در آن زمان می شود.

آزادی خواهان یواشکی خودشان می دانند که الگو سر لوحه جوانانی که آگاهانه و با بصیرت حجاب را انتخاب کرده اند کسی دیگری است و به راحتی نم یتوان این آرمان ها و اعتقادات آنان را به راحتی آبی که میخورند، از بین برد.

آری آنان خود می دانند که ضعیف تر از آن هستن که این خواسته بی جا و بی خود خود را بلند نخواهند و فریادش را بلند سر ندهند؛ می دانند که سرکوب خواهند شد و ریشه آنان جوری خشک می شود که دیگر کسی نتواند آثاری از انان پیدا کند.

برداشت حجاب های خود در ملع عام تنها کاری است که از دستشان بر آمده است آنان هدفشان و مقصدشان چیز دیگری ایست که با این مسائل کوچک و پیش پا افتاده شروع کرده اند آنان نمی دانند که آفریدگار حجاب و آزادی فرموده است:«کافران مکر و حیله می‌کنند و خداوند هم مکرشان را بر خودشان برمی‌گرداند و خداوند بهترین مکرکنندگان است.»

خودشان می دانند که فرزندان با هوش، با بصیرت، مومن، انقلابی و آرمان خواه جمهوری اسلامی ایران وقت شان با ارزش تر از این حرف هاست که تن به خواسته های اخراج شدگان از کشوربدهند و تن به خواسته هایشان …

به نقل از متفکر شهید استاد مرتضی مطهری:« آزادی برای انسان ارزشی مافوق ارزش های مادی است. انسان هایی که بویی از انسانیت برده اند، حاضرند با شکم گرسنه و تن برهنه و در سخت ترین شرایط زندگی کنند، ولی در اسارت یک انسان دیگر نباشند، آزاد زندگی کنند.»

این ساده اندیشان،غرب زده و به اصطلاح گمراه کمی فکری کنند و از نعمت خدادی خود استفاده کنند معنای آزادی انسانی را خواهند فهمید …

خدا سرنوشت هیچ ملتی را به سوی بلا، نکبت، شکست و شقاوت تغییر نمی دهد تا آنکه آنان آنچه را از صفات خوب و رفتارشایسته و پسندیده در وجودشان قرار دارد به زشتی ها و گناه تغییر دهند. و هنگامی که خدا نسبت به ملتی آسیب و گزند بخواهد [برای آن آسیب و گزندهیچ راه بازگشتی نیست؛ زیرا برای آنان جز خدا هیچ یاوری نخواهد بود.

راست گفت خداوند بلند مرتبه و راستگو


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *