نگاه فارس
کتاب درمانی؛

چگونه از عطش دل‌بستگی رهایی یابیم؟

۱۱ خرداد ، ساعت ۱۵:۴۱

کتاب«چگونه از عطش دل‌بستگی رهایی یابیم؟» اثر«هووارد هال‌پرن» و ترجمه«مهدی قراچه‌داغی» یکی از بهترین کتاب‌هایی است که شیوه‌های رهایی از رابطه‌های بد را آموزش می‌دهد.

به گزارش نگاه فارس؛ کتاب‌درمانی یکی از شیوه‌های درمان مشکلات روحی و روانی افراد است که به افراد کمک می‌کند با مطالعه کتاب و آگاهی از مشکلات و رفع آنان به مقابله و درمان مشکلات خود بپردازند، از این‌رو بر آن هستیم تا با معرفی کتاب‌های مفید، به آن دسته از افرادی که می‌خواهند به مقابله با مشکلات خود بپردازند را یاری کنیم.

چگونه از عطش دل‌بستگی رهایی یابیم؟

این روزها افراد زیادی به بنده مراجعه می‌کنند که دچار یک رابطه بد شده‌اند و نمی‌توانند از آن خلاص شوند.

چگونه از عطش دل‌بستگی رهایی یابیم؟رابطه‌هایی که در آن، شخص جایگاه و ارزش واقعی خود را ندارد، خود را اسیر و درمانده می‌داند، می‌گوید«دوستش ندارم اما نمی‌توانم بدون او زندگی کنم، اسیرش شده‌ام».

رابطه‌هایی که در آن، شخص به یک شخص دیگر وابسته یا بهتر است بگوییم معتاد شده است و با وجود بی‌احترامی‌ها، پرخاش‌ها و توهین‌هایی که طرف مقابل به او می‌کند، توانایی ترک رابطه با او را ندارد.

گاهی حتی از شخص مقابل متنفر است، اما از ترس این‌که اگر من از وی جدا شوم و این رابطه را ترک کنم چه پیش خواهد آمد، مانع می‌شود که رابطه خود را با فرد مقابل ترک کند.

یکی از راه‌های درمان و رهایی از وابستگی و دل‌بستگی مطالعه کتاب‌هایی است که شیوه‌های رهایی را آموزش می‌دهند.

کتاب«چگونه از عطش دل‌بستگی رهایی یابیم؟» اثر«هووارد هال‌پرن» و ترجمه«مهدی قراچه‌داغی» یکی از بهترین کتاب‌هایی است که شیوه‌های رهایی را آموزش می‌دهد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

وقتی عشق مؤثر نیست….

وقتی نمی‌دانید آیا باید به ازدواجتان ادامه دهید

وقتی می‌دانید که باید دست بکشید و این کار را نمی‌کنید

وقتی از خود می‌پرسید به چه علت هنوز به این رابطه ادامه می‌دهید

وقتی احساس می‌کنید امیدواری‌تان واقع‌بینانه نیست

وقتی تردید دارید که آيا همسرتان قصد ترک کردن شما را دارد

وقتی معتقدید بدون او نمی‌توانید زندگی کنید

وقتی فکر می‌کنید توانید شخص دیگری را مانند او پیدا کنید

این کتاب حمایت‌های مورد نیاز را در اختیارتان می‌گذارد

در بخش دیگری از این کتاب نویسنده می‌نویسد:

این کتاب در حکم راهنما برای تمام کسانی است که در روابط ناخوشایند گیر کرده‌اند و آرزو می‌کنند که کاش در چنین رابطه‌ای به سر نمی‌بردند.

سعی می‌کنم توضیح بدهم که چرا اشخاص در چنین روابطی باقی می‌مانند، سعی می‌کنم توضیح بدهم که چگونه می‌توانند از این رابطه بیرون بیایند.

این کتاب را بیشتر برای کسانی که در روابط ناخوشایند به سر می‌برند، نوشته‌ام اما اصولی که در اینجا به آن اشاره می‌کنم، می‌تواند در روابط میان دوستان، بستگان، کارکنان و نیز در زمینه‌های شغلی و حرفه‌ای مورد استفاده قرار بگیرند.

کتاب«چگونه از عطش دل‌بستگی رهایی یابیم؟» اثر«هووارد هال‌پرن» و ترجمه«مهدی قراچه‌داغی» از سوی نشر قطره برای چندمین بار منتشر شده است.

 

*محمد هاشم نعمت الهی

مشاور مذهبی خانواده و ازدواج


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *