نگاه فارس

سهامداران شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی: امانت ما را پس دهید

۱۸ اردیبهشت ، ساعت ۱۳:۰۲

هیأت مدیره وقت این شرکت با برنامه‌ریزی از طریق یک مجمع عمومی فوق‌العاده که با توجه به اسناد موجود مجمع فوق باطل است، اساسنامه شرکت را تغییر داده  قصد انتقال این سهام را به شرکت پردیسان و نابودی این دو شرکت و سهامداران حقیقی را دارند.

هفته گذشته در حاشیه برگزاری مجمع عمومی شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی، شاهد برگزاری تجمع سهامداران این شرکت در اعتراض به واگذاری ۳۰ درصد یا هر مقدار دیگر از سهام این شرکت به دیگر شرکت‌ها یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر بودیم.

به گزارش نگاه فارس؛ ماجرا ازاین‌قرار است که؛ شرکت طراحی مهندسی صنایع پتروشیمی و شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی به ترتیب در سال‌های ۱۳۶۷ و ۱۳۶۸ پس از پایان جنگ تحمیلی و نیاز کشور به بازسازی و نوسازی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأسیس شد که بعداً طی یک انتقال به مالکیت صد درصد بخش خصوصی درآمدند.

بعد از بازسازی و نوسازی تأسیسات صنایع نفت و پتروشیمی این دو شرکت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازوی طراحی و اجرایی طرح‌های صنایع نفت و پتروشیمی و جایگزین شرکت‌های خارجی و انتقال تکنولوژی در زمینه ساخت و نصب صنایع نفت و پتروشیمی از خارج به ایران  شدند.

این دو شرکت از اواخر دهه ۶۰ بازسازی و نوسازی صنایع نفت و پتروشیمی را آغاز کردند و تاکنون بیش از ۵۰ پروژه را مطابق با استانداردهای جهانی با بکار گیری هزاران کارشناس متخصص داخلی اعم از مهندسان،  تکنسین‌ها و کارگران ماهر به‌عنوان سرمایه اصلی و سهامداران شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی به انجام رساندند.

همكاري نزديك شرکت‌های ساختمان و نصب و طراحي و مهندسي صنايع پتروشيمي به اجراي پروژه‌های صنايع نفـت، گاز و پتروشيمي به‌صورت كليد گردان(مهندسي، خريد و نصب و راه‌اندازی) انجاميده و اينك اين شركت با در اختيار داشتن تجهيزات و ماشین‌آلات صنعتي و جرثقيل تا ظرفیت ۷۵۰ تن و با همكاري زیرمجموعه‌های تخصصي خود با ظرفیت مدیریتی و اجرای بیش از ۲۵ میلیون نفر ساعت در سال، توان اجراي پروژه‌ها را به‌صورت EPC در داخل و خارج از كشور دارا است.

شركت ساختمان و نصب صنايع پتروشيمي که دفتر آن در شیراز قرار دارد، داراي گواهينامه رتبه‌بندی صلاحيت پيمانكاري پايه ۱ از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردي رئیس‌جمهور در سه رشته “نفت و گاز”، “ساختمان و ابنيه” و “تأسیسات و تجهيزات” و نيز داراي گواهي صلاحيت پايه ۳ در رشته “راه و ترابري” است.

این شركت در سال ۱۳۹۱ به عضویت شركت كنسرسیوم توسعه صنایع نفت پارسیان (POIDC) در آمد. این كنسرسیوم متشكل از ۷ شركت توانمند در ارتباط با اجرای طرح‌های بزرگ (MEGA PROJECT) صنایـع نفت، گاز و پتروشـیمی و صنایع انرژی به‌صورت كلید گردان فعالیت می‌کند.

ازجمله طرح‌های اجرا شده به‌وسیله این دو شرکت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین افتخاراتشان پروژه فاز یک و سه پالایشگاه آبادان و پروژه طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس که این سه طرح نقش اساسی در تأمین بنزین کشور را دارند و اجرای این طرح‌ها این دو  شرکت را به‌عنوان منحصر به فردترین شرکت‌های طراحی و اجرایی پالایشگاه‌های کشور تبدیل کرده است.

بر اساس شواهد و قرائن هیأت مدیره وقت این شرکت طی سه دوره خود را ابقا کرده است و با برنامه‌ریزی از طریق یک مجمع عمومی فوق‌العاده که با توجه به اسناد موجود مجمع فوق باطل است، اساسنامه شرکت را تغییر داده و با استفاده از ۴۹ درصد سهام شرکت ساختمان و نصب متعلق به سهامداران حقیقی که به امانت نزد شرکت طراحی مهندسی صنایع پتروشیمی است، قصد انتقال این سهام را به شرکت پردیسان و نابودی این دو شرکت و سهامداران حقیقی را دارند.

عسگر علی‌پور از اعضای مجمع و سهامدار این‌ شرکت به خبرنگار نگاه فارس گفت: ما به عنوان سهامداران حقیقی خواستار بازپس‌گیری امانت خود و تقسیم و انتقال این سهام به مالکین اصلی آن یعنی سهامداران حقیقی شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی که سرمایه اصلی این دو شرکت هستند هستیم و مطالبه اصلی ما این است که تحت هیچ شرایطی سهام ما در اختیار شرکت پردیسان قرار نگیرد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *