نگاه فارس

حافظیه و سعدیه باید هیأت امنایی شوند/گذر هنر برای خودروها مسدود شود

۲۷ فروردین ، ساعت ۱۰:۲۳

معاون اجرایی شهرداری منطقه ۳ شیراز گفت: مسدود کردن محور مجموعه فرهنگی حافظیه بستر مناسب برای ارائه خدمات رفاهی به گردشگران داخلی و خارجی است.

به گزارش نگاه فارس، مسعود منفرد  در دیدار اعضای کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر شیراز از شهرداری منطقه ۳ اظهار داشت: هیأت امنایی کردن مجموعه‌های فرهنگی حافظیه وسعدی، مسدود کردن محور حافظیه برای تسریع بازدید گردشگران در این منطقه فرهنگی و نیز انتقال بازار هفتگی محور گلستان به محوطه‌ای در خیابان شهید مغزی ازجمله درخواست شهرداری این منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: برطرف کردن کمبود نیروی کار، رفع مشکل فاضلاب شهرک زیباشهر، یکسان‌سازی مبلمان شهری و نیز اختصاص کارشناس برای حفظ و نگهداری فضای سبز از دیگر خواسته‌های شهرداری منطقه ۳ شیراز است.

معاون اجرایی شهرداری منطقه ۳ شیراز تصریح کرد: شهرداری منطقه ۳ شیراز به وسعت ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار و جمعیتی افزون بر ۲۱۰ هزار نفر و نیز ۱۳ محله یکی از مناطق بزرگی که فعالیت‌های بسیاری در زیرساخت‌‌های عمرانی و فرهنگی این منطقه انجام‌شده است.

منفرد با اشاره به‌اینکه منطقه ۳ شهرداری شیراز به‌عنوان قطب گردشگری کلان‌شهر شیراز سالانه به‌ویژه در ایام تعطیلات نوروز پذیرای تعداد زیادی از میهمانان نوروز است، افزود: آماده‌سازی اقامتگاه نوروزی زیباشهر، وصل انشعاب گاز، بهسازی فضای سبز، استقرار ۱۰۰ کانکس و نیز نصب ۱۵۰۰ چادر مسافری برای پذیرایی ۶ هزار و ۵۰۰ نفر شب و نیز برپایی سفره هفت‌سین ازجمله فعالیت‌های این منطقه برای رفاه حال مسافران نوروزی بوده است.

وی بیان داشت: گل‌کاری ۱۷ هزار مترمربع، کاشت ۷ هزار اصله نهال، پاک‌سازی جداره‌های با دستگاه سند پلات به مساحت ۴ هزار مترمربع و نیز لکه‌گیری و روکش آسفالت به وسعت ۴۵۶ هزار مترمربع از دیگرفعالیت‌های این منطقه از شهرداری شیراز در تعطیلات نوروزی بوده است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *