نگاه فارس
نگاهی به سوانح رانندگی فارس در نوروز

آمار نگران کننده تصادفات نوروزی فارس/ ۸۰ نفر کشته شدند

۱۴ فروردین ، ساعت ۱۴:۳۸

آمارهای اورژانس نشان می دهد در ایام نوروز ۸۰ نفر در تصادفات فارس جان خود را از دست داده اند تا همچنان آمار کشته های سوانح رانندگی این استان نگران کننده باشد.

حوادث رانندگی

سرپرست اورژانس فارس  گفت: آمارها نشان می دهد که از بیست و هفتم اسفند ۹۶ تا سیزدهمین فروردین، تعداد تصادفات ۲۰ درصد، مصدومان ۱۷ درصد و تلفات ۴۱ درصد افزایش داشته اند و این در حالی است که این آمار تنها به خدمات اورژانس اختصاص دارد.

محمد جواد مرادیان  با بیان اینکه از بیست و هفتم اسفند  به مدت ۱۶ روز تعداد دو هزارو ۶۶۷ سانحه تصادف به نیروهای اورژانس اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته، گفت: نیروهای اورژانس ۱۱۵ توانستند در این مدت به سه هزار و ۴۳۲ مصدوم، خدمات پیش بیمارستانی ارائه دهند که این آمار نشان می دهد ۱۷ درصد تعداد مصدومان افزایش داشته است.

وی تعداد فوتی های تصادفات در سر صحنه را ۴۱ نفر و تعداد کشته های تصادفات در بیمارستان را ۳۹ نفر اعلام کرد وبیان داشت: امار تصادفات سر صحنه بیانگر آن است که فوتی های امسال در ایام نوروز در فارس ۴۰ درصد افزایش داشته که این تعداد فوتی نشانگر آن است که یک اتوبوس با تمامی سرنشین های آن در جاده های فارس براثر بی احتیاطی جان خود را از دست داده اند.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس آمار مصدومان جاده ای را بیشتر از مصدومان شهری اعلام کرد و افزود: بر اساس گزارش ها، محورهای مواصلاتی شیراز اصفهان، شیراز- فسا -بندرعباس و همچنین محور شیراز -کازرون به سمت بوشهر به ترتیب بیشترین ماموریت های اوژانس را به خود اختصاص داده اند.

دکتر مرادیان همچنین به تعداد آمار فوتی های امسال که در کدام محور مواصلاتی استان براثر تصادف در صحنه جان خود را از دست داده اند اشاره کرد و گفت: در نوروز امسال ۴۱ نفر از هموطنان در جاده های فارس بر اثر بی احتیاطی جان خود را از دست داده اند که بیشترین تعداد آنها در محورهای شیراز به سمت یاسوج، شیراز کازرون و شیراز جهرم لار بوده است.

سرپرست اورژانس فارس با تقدیر از تلاش شبانه روزی نیروهای اورژانس  برای نجات مصدومان از مرگ حتمی در ایام نوروز، یادآور شد: در این مدت نیروهای اورژانس برای نجات هموطنان از هیچ تلاشی دریغ نداشتند و حتی در اکثر ماموریت های خود برای زنده ماندن مصدومان با استفاده از بالگرد اورژانس ۱۱۵ فارس مصدومان را به بیمارستان اعزام داشته اند.

دکتر مردایان اضافه کرد: از بیست و هفتم اسفند سال گذشته تا سیزدهم فرودین امسال، ۳۶ سورتی پروازی صورت گرفته است.

مهر

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *