نگاه فارس

خشکسالی و بدهی ۲۰ میلیونی کشاورز ۵۲ ساله شیرازی را روانه زندان کرد

۱۴ فروردین ، ساعت ۱۱:۴۶

کشاورز ۵۲ ساله شیرازی که به دلیل کم آبی و خشکسالی قادر به ادامه کارش آباء و اجدادی خود نبود، با یک بدهی ۲۰ میلیونی روانه زندان شد.

کشاورز

به گزارش نگاه فارس، این مرد عائله‌مند که سرپرستی یک خانواده ۵ نفره را نیز بر عهده دارد به دلیل خشک شدن آب چاه‌های زیرزمینی روستای محل سکونت‌شان در توابع یکی از شهرستان‌های استان فارس ناچار به ترک شغل کشاورزی شده و در راستای تامین مخارج امرار معاش با ۱۰ میلیون تومان پس انداز خود به فعالیت در خرید و فروش ادوات باغبانی می‌کند.

در این راستا پس از ۶ ماه فعالیت نامبرده اقدام به خرید یک دستگاه مینی‌سورتیگ (دستگاه نگهداری میوه و مرکبات) به مبلغ ۲۳ میلیون تومان کرد که مبلغ ۳ میلیون تومان آن را پرداخته و مابق را طی صدور یک فقره چک به شرکت تولیدکننده کالا متعهد می‌شود.

اما متاسفانه به دلیل ورود کالاهای مشابه خارجی بعضا ارزان قیمت اما بی‌کیفیت و نداشتن تجربه و عدم سوددهی کافی فرد یاد شده مجبور به عودت دستگاه به شرکت شده اما کارخانه تولید کننده بابت مدتی که دستگاه در اختیار مددجو بوده و همچنین از آنجایی که دستگاه عودت شده در حمل دچار نقص شده بود شرکت چک ۲۰ میلیون تومانی مددجو را که بابت خسارات وارده صادر شده بود به اجرا گذاشته و این کشاورز سرپرست خانواده بعد از عمری زندگی شرافتمندانه بابت ناتوانی در پرداخت مبلغ راهی زندان می‌شود.

اگرچه بابت مشکلات جسمانی و انجام مراحل درمانی این فرد مرخصی‌هایی را داشته اما بابت همین مبلغ پرداخت نشده و ناتوانی در تامین آن او از خرداد ماه سال گذشته تا کنون گرفتار بند زندان است.

تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *