نگاه فارس
رئیس اتحادیه فروش پوشاک شیراز :

کاهش ۴۰ درصدی خرید پوشاک در سال ۹۶ شیراز/ چیزی به نام بازار عید مشاهده نشد

۲۷ اسفند ، ساعت ۱۴:۱۹

خدابخش رضایی گفت: متأسفانه شرایط اقتصادی مردم و عدم رونق در بازار باعث شده است که هزینه‌های جاری مردم اجازه‌ای به آن‌ها ندهد تا به دیگر هزینه‌ها فکر کنند و حتی خرید پوشاک در ایام آخر سال و شب عید نیز تغییری نکرد.

رکود بازار پوشاک

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، خدابخش رضایی رئیس اتحادیه پوشاک شیراز در گفت‌وگو با نگاه فارس به کسادی شدید بازار سال ۹۵ و ۹۶ اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ حداقل ۴۰ درصد میزان فروش صنف پوشاک در مقایسه با سال قبل کاهش پیداکرده است.

رضایی از تعطیلی ۱۰۴۵ واحد صنفی فروش پوشاک در سال ۹۶ در شیراز خبر داد و افزود: تنها ۶۴۰ پروانه کسب جدید در سال جاری صادرشده است.

وی با توجه به مشکل عرضه بیش اندازه پوشاک و همچنین رکود شدید حاکم بر بازار گفت: متأسفانه ۷ برابر نیاز بازار عرضه پوشاک در شهر شیراز وجود دارد و این موضوع، وخیم‌تر شدن اوضاع فروشندگان را تشدید می‌کند.

ساخت بی‌رویه پاساژها کمکی بزرگ به مشکلات بازار

رئیس اتحادیه پوشاک با اشاره به ساخت بی‌رویه پاساژهای تجاری در شیراز و نقش منفی این پاساژها در صنف فروشندگان پوشاک افزود: به‌عنوان نمونه تنها یکی از پاساژهای شیراز ۴۸۰ مغازه دارد که از این تعداد نزدیک به ۴۵۰ باب مغازه فروشنده پوشاک هستند.

این مقام مسئول در تکمیل سخنان خود ضمن برشمردن عدم مراجعه جامعه جهت خرید پوشاک به دلایل شرایط اقتصادی کشور گفت: تعداد بالای مغازه‌ها و مشکلات اقتصادی مردم عللی شده است تا اوضاع فروشندگان پوشاک مناسب نباشد.

فروش‌های فوق‌العاده، هم کمک به مردم هم کمک به فروشندگان

رضایی به فروش‌های ویژه‌ای که در چند ماه گذشته در شیراز توسط اتحادیه اعلام‌شده است، اشاره و بیان کرد: تابه‌حال ۲ نوبت از ۷ تا ۳۰ بهمن و همچنین از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین سال آینده در سطح شهر فروش ویژه با تخفیف‌های ویژه برگزارشده است که یکی از علل اصلی هم کمک به کردم است تا بتوانند پوشاک ارزان‌تری تهیه کنند و هم فروشندگان بتوانند اجناس خود را به فروش برسانند و حداقل چک‌های خود را پاس کنند.

وی در ادامه ضمن بیان میزان زیاد چک‌های برگشتی در کشور گفت: طبق اعلام مدیرعامل ستاد دیه کشور بیش از ۸۰۰۰ کاسب به دلیل چک برگشتی در زندان هستند.

اجبار مردم به حذف خرید شب به دلیل عدم رونق اقتصادی

رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک شیراز یکی از مهم‌ترین مشکلات حال بازار را عدم رونق اقتصادی و رکود شدید برشمرد و افزود: متأسفانه شرایط اقتصادی مردم و عدم رونق در بازار باعث شده است که هزینه‌های جاری مردم اجازه‌ای به آن‌ها ندهد تا به دیگر هزینه‌ها فکر کنند و حتی خرید پوشاک در ایام عید نیز تغییری نکرد.

رضایی در پایان ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید گفت: امیدواریم مسئولین به وعده‌های خود عمل کنند و سال آینده شاهد راه افتادن اقتصاد بازار باشیم.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *