نگاه فارس

اعلام محدودیت‌های ترافیکی نوروزی در فارس

۲۷ اسفند ، ساعت ۹:۳۸

محدودیت‌های ترافیکی طرح نوروز ۹۷ با هدف ارتقای ایمنی و تسهیل تردد در استان فارس اجرا می شود.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: محدودیت‌های در نظر گرفته شده شامل محدودیت محور‌های ممنوعه، محدودیت‌های کلی، محدودیت محموله‌های ترافیکی و محدودیت خودرو‌های حامل مواد سوختی اعمال می‌شود.

حمید احمدی افزود: در محور‌های شیراز- نورآباد- گچساران و شیراز- کازرون – بوشهر و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت صبح الی ۲۴ و در تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۶ و یکم، چهارم، دهم، دوازدهم، چهاردهم و هفدهم فروردین ۹۷ ممنوع است.

وی با بیان اینکه تردد خودرو‌های حامل مواد فاسدشدنی و تانکر‌های حامل مواد سوختی که از پلیس راهور ناجا مجوز دارند از ممنوعیت‌ها مستثنی خواهند بود، گفت:‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۱۳ فروردین در تمام کشور ممنوع شده است.
سرپرست مرکز مدیریت راه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس ادامه داد: تردد کامیون‌های حامل کود شیمیایی به جز تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۶، چهارم، پنجم، دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه ۹۷ با رعایت مقررات و ضوابط در جاده‌های سراسر کشور بلامانع است.

احمدی ادامه داد: تردد موتورسیکلت در آزادراه، بزرگراه و راه‌هایی که ضرورت ایجاب کند ممنوع است.
وی در خصوص محدودیت تردد محموله‌های ترافیکی نیز گفت: صدور مجوز برای خودرو‌های ترافیکی از ۲۶ اسفند تا ۱۴ فروردین ممنوع شده است؛ جابه‌جایی محموله‌های ترافیکی که از قبل پروانه عبور برای آن‌ها صادر شده، در تمام راه‌های اصلی برون شهری از ساعت ۷ صبح روز ۲۶ اسفند تا ۷ صبح روز ۵ فروردین و همچنین ۷ صبح روز ۹ فروردین تا ۷ صبح روز ۱۵ فروردین ممنوع است.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، در خصوص محدودیت‌های خودرو‌های ترانزیت حامل مواد سوختی یادآور شد: ورود و تردد خودرو‌های ترانزیت مواد سوختی در داخل کشور از ساعت ۷ صبح روز ۲۶ اسفند تا ۷ صبح روز ۶ فروردین و همچنین ۷ صبح روز ۹ فروردین تا ۷ صبح روز ۱۵ فروردین ممنوع خواهد بود.

احمدی خاطرنشان کرد: خودرو‌های مذکور در سایر روز‌های طرح نوروزی صرفاً در طول روز مجاز به حرکت بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل‌های ایمن بین راهی خواهند بود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *