نگاه فارس

ظرفیت پذیرش روزانه مهمانان نوروزی در فارس ۹۰ هزار نفر است

۲۳ اسفند ، ساعت ۱۳:۲۲

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس ظرفیت پذیرش روزانه آموزش و پرورش این استان برای اسکان مسافرین نوروزی را ۹۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: فارس آماده استقبال از مسافران نوروزی به ویژه فرهنگیان کشور است.

اسکان مدارس نوروزی

غلامعلی حق‌شناس اظهار داشت: برای نوروز امسال  آموزش و پرورش استان فارس ۶۸ پایگاه اسکان نوروزی در سراسر این استان پیش‌بینی کرده که شامل ۶۸۰ آموزشگاه ، ۱۳ هزار ۴۷۲ کلاس درس به همراه سالن‌های ورزشی ، خوابگاه‌های دانشجویی  ، دانش‌آموزی و ورزشی ، اردوگاه‌ها و تمامی  مراکز رفاهی و خانه‌های معلم است.

وی با بیان اینکه تا کنون  ۸ هزار ۶۵۲ نفر در قالب ۲۵ هزار  و ۴۷۳ نفر  شب به صورت اینترنتی  محلس اسکان نوروزی خود را در فارس رزرو کرده‌اند افزود: در نوروز ۹۷ و  سطح کلان‌شهر شیراز پنج پایگاه اسکان، ۵۷۰ مدرسه با ۵ هزار ۱۵۰ کلاس درس ، ۵ خانه معلم و مرکز رفاهی با بیش از ۱۲۰ اتاق، پنج خوابگاه دانش آموزی با بیش از ۴۰۰ تخت ، ۶۰۰ تخت در قالب سه خوابگاه دانشجویی و ۸ سالن ورزشی آماده پذیرش هستند.

حق‌شناس با بیان اینکه در سال گذشته ۱۷ درصد کل پذیرش مدارس کشور در استان فارس انجام شده افزود: در پنج  سال گذشته آموزش و پرورش فارس توانسته رتبه اول اسکان فرهنکیان را در سطح  کشور به دست آورد و بیشترین  بیشترین مسافرینی که وارد فارس شده‌اند از استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، کرمان و خراسان رضوی بوده‌اند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس گفت:  براساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در نوروز سال گذشته مجموع پذیرش نوروزی مسافرین در این استان سه میلیون نفر بوده که نزدیک به ۶۲ درصد آنان در مدارس و توسط آموزش و پرورش اسکان داده شده‌اند .

تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *