نگاه فارس
رئیس سارمان صنعت و معدن فارس مطرح کرد:

رتبه ۷ استان فارس در اشتغال صنعتی در کشور

۲۳ اسفند ، ساعت ۱۱:۴۱

همتی عنوان کرد : رتبه۴کشوری تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و رتبه ۷ اشتغال صنعتی متعلق به استان فارس است.

سازمان صنعت . معدن و تجارت

به گزارش نگاه فارس به نقل از روابط عوممی سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس، رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس در خصوص میزان فضای صنعتی تعریف و ایجاد شده استان فارس گفت:فضای صنعتی تعریف و ایجاد شده در شهرک های صنعتی تا این زمان حدود ۷۲۰۰ هکتار در قالب ۶۱ شهرک و مابقی صنایع در قطب و نواحی صنعتی مثل منطقه ویژه اقتصادی شیراز و یا بصورت پراکنده مستقر شده اند.

دکتر علی همتی اضافه کرد : از ابتدا تاکنون تعداد ۴۲۵۴ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با میزان ۷۲۵۷۰ میلیارد ریال واشتغال ۹۸۱۶۱ نفر موجود می باشد که در یازده ماهه سال جاری تعداد ۱۹۰ پروانه صنعتی بامیزان سرمایه گذاری ۱۰۴۸۸ و اشتغال ۳۰۵۱ نفر صادر شده است.

همتی ادامه داد : در زمینه طراحی و مونتاژ آسانسور،تعداد ۱۴۵ فقره طراحی و مونتاژ آسانسور صادر شده است.

وی تصریح کرد : بیشترین تعداد واحدها یا بعبارت دیگر بیشترین پروانه صنعتی مربوط به بخش صنایع کانی غیرفلزی به تعداد ۱۵۱۶ که حدود ۳۶ درصد پروانه ها را شامل می شود و کمترین سرمایه گذاری در صنعت کامپیوتر و فعالیت های مربوطه می باشد .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس : از نظر فعال بودن بیشترین فعالیت ها در بخش صنایع غذایی می باشد؛ که با توجه به بازار و نیاز اولیه مردم فعالیت آنها بیشتر از سایر صنایع است ، همچنین صنایع شیمیایی و سلولزی نیز از فعالیت بیشتری بعد از صنایع غذایی برخوردارمی باشند.

همتی با اشاره به اینکه ، بیشترین صنایع قطعاً در شیراز مرکز استان می باشد که بیش از ۵۴% صنایع را در بر میگیرد بیان داشت: در بخش تولید انرژی به لحاظ ریسک و سرمایه گذاری بالا کمتر سرمایه گذاری شده لذا با توجه به اینکه در حال حاضر دولت اولویت هایی در این زمینه قائل شده استقبال سرمایه گذاران بویژه در زمینه تولید برق و (CHP) بیشتر شده و در این زمینه سرمایه گذاری هایی در حال انجام و در زمینه بازیافت هم سرمایه گذاری کمی انجام شده است.

وی در خصوص رتبه کشوری از لحاظ تولید،تعداد و میزان اشتغال واحدهای صنعتی استان فارس یاد آور شد: در بخش پروانه بهره برداری از نظر تعداد پروانه های بهره برداری رتبه ۴ ، از نظر سرمایه رتبه ۱۲ ونیز از نظر اشتغال صنعتی رتبه ۷ کشوری متعلق به استان فارس است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *