نگاه فارس

۳۰خانوار مددجوی کمیته امداد کازرون برق تولید می کنند

۲۱ اسفند ، ساعت ۹:۵۲

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان کازرون گفت: ۳۰ خانوار زیر پوشش این کمیته در قالب طرح ‘ برکت آفتاب’ با نصب پنل های خورشیدی بر بام واحدهای مسکونی خود، برق تولید می کنند.

پرویز شفیعی، رئیس کمیته امام خمینی ره اظهار داشت:۳۰ خانوار زیر پوشش این کمیته در قالب طرح ‘ برکت آفتاب’ با نصب پنل های خورشیدی بر بام واحدهای مسکونی خود، برق تولید می کنند.

وی گفت: این طرح در پی تفاهم نامه ای که کمیته امداد با وزارت نیرو منعقد کرده اجرایی شده و هدف از آن ایجاد اشتغال پایدار برای خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد است.

وی افزود: کمیته امداد کازرون به هر یک از ۳۰ خانواری که مشمول اجرای این طرح شده اند ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای خرید و نصب پنل های خورشیدی پرداخت کرده و این خانوارها ماهانه در ازای برق تولیدی و فروش آن به دولت بیش از ۹ میلیون ریال دریافت می کنند.

به گفته شفعی، برق تولیدی توسط این خانوارهای مددجوی کمیته امداد، وارد شبکه برق شهری می شود و همچنین هر یک از خانوارهای یاد شده بابت مصرف برق واحد مسکونی خود ماهانه حدود ۸۰۰ هزار ریال هزینه پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: در نظر داریم برای سال ۹۷ نیز ۳۰ خانوار دیگر زیر پوشش این نهاد حمایتی از مزایای طرح برکت آفتاب برخوردار شوند و بخشی از مددجویان این کمیته از این طریق به خود کفایی برسند.

مسئول مشارکت های مردمی کمیته امداد کازرون محمد دهقان هم گفت: هر پنل خورشیدی که بر بام واحدهای مسکونی مددجویان این کمیته نصب شده روزانه ۳۵ کیلو وات و ماهانه بیش از ۹۰۰ کیلو وات برق تولید می کند.

محمد دهقان اظهار کرد: با فروش این میزان برق به وزارت نیرو، در ماه بیش از ۹ میلیون ریال به حساب هر خانوار واریز می شود.

او گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده میان کمیته امداد و وزارت نیرو، مقرر شده به مدت ۲۰ سال برق تولیدی این خانوارها به صورت تضمینی خریداری شود.

پنل های خورشیدی، می‌توانند انرژی خورشید را دریافت و آن را به الکتریسیته یا برق تبدیل کنند که برای مصرف‌های تجاری و مسکونی قابل استفاده باشد.

دهقان گفت: هم اینک هفت یک هزار خانوار معادل ۲۱ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد شهرستان کازرون هستند. کازرون خبر

instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *