نگاه فارس

تقابل فجرسپاسی با قعرنشین متحول شده

۱۹ اسفند ، ساعت ۱۳:۴۶

تیم فجر شهید سپاسی شیراز در حالی در هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور به مصاف راه‌آهن تهران می‌رود که این تیم دو هفته گذشته خود را پیروز شده است.

شیراز| تقابل بهترین خط دفاع با بدترین خط حمله لیگ یک

به گزارش نگاه فارس، در چارچوب هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور ساعت ۱۴:۱۵ روز یک‌شنبه ۲۰ اسفندماه دو تیم راه‌آهن تهران و فجر شهیدسپاسی در ورزشگاه اکباتان تهران به مصاف هم می‌روند. دیدار رفت این دو تیم با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم فجر شهید سپاسی پایان یافت.

هرچند تیم راه‌آهن تهران در حال حاضر تیم قعرنشین جدول است اما این تیم در دو هفته گذشته موفق به پیروزی مقابل رقبای خود شده و آن‌طور که مشخص است جوانان این تیم عزم خود را برای باقی‌ماندن در لیگ دسته اول جزم کرده‌اند هر چند این تیم دیر به خود جنبیده است اما انگیزه زیادی برای کسب امتیاز در دیدارهای باقی‌مانده دارد.

تیم فجر شهید سپاسی نیز که در نیم‌فصل دوم با کسب نتایج مطلوب خود را جمع مدعیان قرار داده و امید را در دل دوستداران فوتبال شیراز را برای گرفتن سهمیه لیگ برتر زنده کرده است.

تیم فجر شهیدسپاسی در حال حاضر با صدر جدول ۷ امتیاز، با تیم دوم جدول ۳ امتیاز و با تیم سوم جدول تنها یک امتیاز فاصله دارد. این تیم برای کم کردن فاصله امتیازی خود با رقبای بالای جدول نیاز به برد در این دیدار دارد.

طلایی‌پوشان شیراز تا اینجای کار با ۱۳ برد، ۷ تساوی، ۶ باخت و کسب ۴۳ امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارند. تیم راه‌آهن تهران نیز تا اینجای کار با ۲ برد، ۴ تساوی، ۲۰ باخت و کسب ۱۰ امتیاز در قعر جدول رده‌بندی قرار دارد.

تیم فجر شهید سپاسی در ۲۶ بازی گذشته ۲۸ گل زده و در مقابل ۱۷ گل دریافت کرده است. تیم فجر با ۱۷ گل خورده صاحی دومین خط دفاع مستحکم لیگ است. تیم راه‌آهن تهران نیز تا اینجای کار ۱۱ گل زده و ۳۹ گل دریافت کرده این تیم صاحب سومین خط دفاع ضعیف لیگ و بدترین خط حمله لیگ است.

تیم فجر شهید سپاسی اگر برنده این دیدار باشد با احتساب عدم نتیجه‌گیری دیگر رقبا می‌تواند به رده دوم جدول دست یابد، تیم راه‌آهن نیز در صورت برد در این دیدار و درصورت عدم نتیجه گیری صبای قم با یک پله صعود به رده یازدهم جدول می‌رسد.

در حال حاضر تیم نفت مسجد سلیمان با ۵۳ امتیاز، خونه به خونه بابل با ۴۹ امتیاز و بادران تهران با ۴۷ امتیاز در رده‌های اول تا سوم جدول قرار دارند. تیم ایرانجوان بوشهر با ۲۱ امتیاز، صبای قم ۱۲ امتیاز و راه‌آهن تهران با ۱۰ امتیاز سه تیم انتهای جدول رقابت‌ها هستند.

نتایج قبلی تیم فجر

تیم فجر در هفته نخست رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال در دیداری خانگی مقابل بادران تهران قرار گرفت و با گلی که اکبر صغیری در دقیقه ۱۷ وارد دروازه فجر کرد نتیجه را به تیم بادران تهران واگذار کرد.

تیم فجر در هفته دوم در دیداری خارج از خانه مقابل ماشین‌سازی تبریز به میدان رفت و در روزی که قرعه شانس به نامش نبود با نتیجه ۳ بر یک از این تیم شکست خورد. تیم فجر در هفته سوم مقابل تیم مس رفسنجان یک بر صفر پیروز شد.

شاگردان کلانتری در هفته چهارم رقابت‌ها به مصاف نفت مسجد سلیمان رفتند و در نهایت این دیدار را با نتیجه یک بر صفر به حریف واگذار کردند. تیم فجر در هفته پنجم تیم شگفتی‌ساز هفته بود و بازی یک بر صفر باخته مقابل خونه به خونه را در دقایق پایانی ۲ بر یک برد.

طلایی‌پوشان شیراز در هفته ششم مقابل ایران‌جوان بوشهر یک بر صفر پیروز شدند و در هفته هفتم مقابل تیم آلومینیوم اراک بدون گل به تساوی رسیدند. شاگردان کلانتری در هفته هشتم مقابل تیم گل‌گهر سیرجان ۲ بر یک تن به شکست دادند.

شاگردان کلانتری در هفته نهم مقابل شهرداری ماهشهر بدون گل به تساوی رسیدند. در هفته دهم مقابل راه‌آهن تهران یک بر صفر پیروز شدند و در هفته یازدهم مقابل تیم همشهری خود برق جدید فارس به تساوی بک بر یک رسیدند.

تیم فجر شهید سپاسی در هفته دوازدهم مقابل تیم ملوان ۲ بر یک پیروز شد. در هفته سیزدهم مقابل تیم اکسین البرز یک بر صفر بازی را واگذار کرد و در هفته چهاردهم مقابل تیم شهرداری تبریز ۳ بر یک پیروز شد. در هفته پانزدهم مقابل مس کرمان یک بر صفر پیروز شد.

شاگردان کلانتری در هفته شانزدهم مقابل تیم نساجی مازندران به تساوی بدون گل رضایت دادند. در هفته هفدهم مقابل تیم صبای قم یک بر صفر پیروز شدند. در هفته هجدهم مقابل تیم بادران تهران بدون گل به تساوی دست یافتند و در هفته نوزدهم مقابل ماشین‌سازی تبریز ۳ بر صفر پیروز شدند.

تیم فجر شهید سپاسی در هفته بیستم مقابل تیم مس رفسنجان ۲ بر یک مغلوب شد. در هفته بیست و یکم مقابل تیم نفت مسجد سلیمان یک بر صفر پیروز شد و در هفته بیست و دوم مقابل خونه به خونه بابل با نتیجه یک بر یک به تساوی دست یافت.

این تیم در هفته بیست و سوم مقابل تیم ایرانجوان بوشهر با تک گل شاهین مجیدی پیروز میدان شد. در هفته بیست و چهارم مقابل آلومینیوم اراک ۳ بر صفر پیروز شد. در هفته بیست و پنجم مقابل تیم گل‌گهر سیرجان یک به یک به تساوی دست یافت و در هفته بیست و ششم مقابل تیم شهرداری ماهشهر ۲ بر یک به برتری رسید.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *