نگاه فارس
فرماندار شیراز :

شمارساکنان مناطق حاشیه ای و بافت فرسوده شیراز ۲۰۰هزارنفر است

۳ اسفند ، ساعت ۱۳:۱۵

فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه حدود ۲۰۰ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین و بافت فرسوده شیراز سکنی دارند بر لزوم مشارکت مردم و همکاری نهادها و سازمان ها برای ساماندهی حاشیه نشینی در کلان شهر فرهنگی شیراز تاکید کرد.

به گزارش نگاه فارس، حیدر عالیشوندی با بر شمردن عوامل مختلف ایجاد حاشیه نشینی گفت : عوامل مختلفی در ایجاد حاشیه نشینی موثر است که از جمله این عوامل تداوم خشکسالی است ، فضایی که بر اثر خشکسالی بر صنعت و دامداری سایه افکنده در شکل گیری این معضل بسیار موثر است.
فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه با تداوم خشکسالی و کم آبی امکان زندگی در بسیاری از مناطق روستایی میسر نیست گفت:لاجرم مردم به حاشیه ها پناه می آورند ضمن آنکه در این زمینه تصرفاتی در اراضی حاشیه شهرها رخ می دهد موجب بروز ناهنجاری های اجتماعی نیز می شود.
عالیشوندی گفت: شرایط زندگی در بافت های فرسوده هم تفاوت چندانی با حاشیه نشینی ندارد.
فرماندار شیراز بیان کرد: با مشارکت مردم می توان امید داشت که یک آبادی احیا شود و حاشیه نشینی سامان یابد.
عالیشوندی افزود: دراین زمینه لازم است دولت نیز برنامه هایی اجرا کند، پروژه ۴۹۲ واحدی سلطان آباد شیراز که بنیاد مسکن در حال اجرا دارد یا طرح مسکونی و ساماندهی در منطقه سنگ سیاه شیراز از جمله این برنامه هاست که با مشارکت نهادها و دولت در حال اجراست.
فرماندار شیراز گفت:‌در منطقه سنگ سیاه شیراز ۱۵۰ پروژه سرمایه گذاری با مشارکت مردم در حال اجرا است و این منطقه را احیا خواهد کرد.
عالیشوندی افزود: ستاد آسیب های اجتماعی و ستاد بازآفرینی مناطق حاشیه ای در فرمانداری شیراز این موضوع را در دستور کار دارد تا در منطقه سهل آباد شیراز با ایجاد خانه محله به ساماندهی حاشیه نشینی و کاهش ناهنجاری های اجتماعی کمک کند. فرماندار شیراز بیان کرد:‌مردم دراین مناطق کمک و زیرساخت ها را ایجاد می کنند، ساخت مدارس و مساجد با مشارکت دولت و مردم انجام می شود، این باز آفرینی ها با توسعه معابر و اصلاح شبکه های آب و با مشارکت سازمان های مسئول و مردم ادامه دارد.
عالیشوندی با بیان اینکه تا رسیدن به حد مطلوب برای ساماندهی حاشیه نشینی فاصله زیادی داریم گفت : دولت تدبیر و امید در این زمینه تلا ش های فراوانی کرده و حرکت ها مطلوب است ، امید است بتوانیم این حرکت را شتابان کنیم تا با ساماندهی حاشیه نشینی در شیراز به وضع مطلوبی برسیم.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *