نگاه فارس

۶۸۰ مدرسه فارس آماده اسکان فرهنگیان در نوروز ۹۷

۳ اسفند ، ساعت ۱۱:۰۷

دبیر ستاد اسکان آموزش و پرورش فارس از آمادگی ۶۸۰ مدرسه این استان برای اسکان فرهنگیان در نوروز ۹۷ خبر داد

اسکان مدارس نوروزی

خدابخش شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه ستاد اسکان آموزش و پرورش فارس با آماده‌سازی ۱۳ هزار و ۴۷۲ کلاس درس در قالب ۶۸۰ مدرسه به استقبال مهمانان فرهنگی در نوروز ۹۷ می‌رود، اظهار داشت: در کنار این مدارس ۳۶ سالن ورزشی، ۳ خوابگاه دانشجویی، ۳ خوابگاه دانش‌آموزی، ۳ خوابگاه ورزشی و اردوگاه شهید دستغیب شیراز نیز در مواقع ضروری آماده پذیرش مهمانان نوروزی هستند.

وی با بیان اینکه تمام خانه‌های معلم استان فارس نیز آماده پذیرش فرهنگیان در ایام نوروز ۹۷ است، افزود: در شهر شیراز ۵۷۰ مدرسه با ظرفیت ۵۱۵۰ کلاس، ۵ خانه معلم با ظرفیت ۱۲۰ اتاق، ۵ خوابگاه دانش‌آموزی با ظرفیت ۴۰۰ تخت، ۳ خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۶۰۰ تخت و ۸ سالن ورزشی در مواقع ضروری آماده پذیرش فرهنگیان است.

شهبازی با بیان اینکه کلاس‌های درس با توجه به امکاناتی که در آنها قرار می‌گیرد به سه گروه «الف»، «ب» و ویژه تقسیم می‌شوند، خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۹۶۲ کلاس در گروه «الف»، ۸ هزار و ۳۰ کلاس در گروه «ب» و ۴۸۰ کلاس در گروه ویژه قرار دارند.

دبیر ستاد اسکان آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه رزرو اینترنتی برای اسکان فرهنگیان از ۴ اسفندماه آغاز می‌شود و متقاضیان برای رزرو محل اسکان باید به سامانه eskan.medu.ir مراجعه کنند، عنوان کرد: اسکان فرهنگیان از تاریخ ۲۸ اسفندماه آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر رزرو اینترنتی در مجموع ۶۸ پایگاه پذیرش مهمانان نوروزی در فارس برپا می‌شود، گفت: در شیراز ۵ پایگاه در بلوار امیرکبیر، بلوار چمران، میدان ۱۲ فرودین، خیابان آزادگان و روبه‌روی بلوار ارم (ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران) برپا می‌شود.

تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *