نگاه فارس
گزارش تصویری

فعالیت‌های عمرانی و مشکلات شهروندان در شیراز

۳۰ بهمن ، ساعت ۱۴:۴۳

فعالیت‌های عمرانی در بخش‌های مرکزی شهر شیراز، شهروندان این شهر را در ترددهای روزمره دچار مشکل کرده است.

به گزارش نگاه فارس؛  فعالیت‌های عمرانی خصوصا در مرکز شیراز در پرتردد و شلوغ‌ترین ساعت‌های شبانه‌روز، مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان ایجاد کرده است.

ناایمن شدن معبر عبور شهروندان در میدان اصلی شهر طی چند ماه اخیر، انباشت مصالح ساختمانی و تراکم خودروهای سنگین که عملیات عمرانی را عهده‌دارند، ترمیم نشدن بخش‌هایی از بلوارها و معابر اصلی و …. از عوارض طولانی شدن فعالیت‌هایی است که می‌توان آنها را به ساعت‌های کم تردد موکول کرد.

علی‌رغم وجود ترافیک سنگین سواره و پیاده، سازمان قطار شهری شیراز ترجیح داده است که فعالیت‌های عمرانی را در این ایام پایانی سال موکول به پرترددترین ساعت‌های روز کند و در ساعت‌های پایانی روز و کاهش ترافیک انسان و خودرو، فعالیت‌ها تعطیل شود.

لزوم توجه به رفاه عمومی و ایمنی شهروندان و نزدیک شدن به ایام پایانی سال، لزوم سرعت بخشیدن به اقدامات عمرانی یا ایمن‌سازی مناسب کارگاه‌های عمرانی و پیش‌بینی معابری ایمن برای تردد عابران پیاده را به‌عنوان یک ضرورت مطرح می‌کند.

شهروندان امیدوار هستند که با توجه به نزدیکی ایام نوروز، شاهد بهبود شرایط خیابان‌ها و معابر اصلی خصوصا در محدوده‌ی میدان مرکزی شیراز ( میدان امام حسین “ع”) و ایجاد بستری ایمن برای تردد عابران پیاده و محفوظ شدن فعالیت‌های کارگاهی و عمرانی در این محدوده باشند. / ایسنا

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *