نگاه فارس
استاندار فارس در جلسه ستاد احیا تالاب های استان تاکید کرد:

عبور از این بحران کم آبی به برنامه ریزی و مدیریت دقیق نیاز دارد

۳۰ بهمن ، ساعت ۱۰:۲۸

اسماعیل تبادار با اشاره به تنگناها و نگرانی های جدی بحران آب و کاهش ۸۰ درصدی بارش ها در مقایسه با سال گذشته، افزود: این نگرانی در ابعاد مختلف، کشاورزی، زیست محیطی و  تالاب ها و حتی آب شرب مردم وجود دارد.


جلسه ستاد احیا تالاب های استان

به گزارش نگاه فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه ستاد احیا تالاب های استان با اشاره به تنگناها و نگرانی های جدی بحران آب و کاهش ۸۰ درصدی بارش ها در مقایسه با سال گذشته، افزود: این نگرانی در ابعاد مختلف، کشاورزی، زیست محیطی و  تالاب ها و حتی آب شرب مردم وجود دارد و نشان دهنده این است که عبور از این بحران  به برنامه ریزی و مدیریت دقیق در حوزه آب نیاز دارد.

مهندس تبادار با تاکید بر اینکه برنامه مدیریتی درباره موضوع آب باید جامع و فراگیر باشد، مدیریت بحران آب را در گرو تدوین این برنامه جامع دانست و خاطر نشان کرد: این برنامه جامع باید سیاست های کشاورزی و راهکارهای مناسب برای ادامه آن، سیاست های حوزه صنعت و معدن، سیاست های صرفه جویی، برنامه ریزی مناسب جیره بندی، بهره گیری از توان سازمان های مردم نهاد و فعالیت های مردمی، احیا تالاب ها و… را در بر بگیرد.

استاندار فارس دستیابی به برنامه مدیریتی جامع را در گرو تدوین سند مشترک و جامع دانست و افزود: این سند مشترک باید با همکاری سازمانهای ذیربط همچون جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، محیط زیست، منابع طبیعی و… تدوین شود  و حاصل آن به دست آمدن برنامه های مالی مشترک، برنامه ها، راهکارها و اقدامات مشترک باشد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد با تدوین سند مشترک بین دستگاه های متولی مسئله آب در استان فارس برنامه مدیریتی جامع نیز تهیه شده و با بهره گیری از توان علمی دانشگاه شیراز راهکارهای مناسب برای برون رفت از بحران آب در استان اجرایی شود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *