نگاه فارس
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس اعلام کرد

۲ تا ۳ هزار نفر؛ تعداد معتادان حاد و بی خانمان (كارتن خواب) شيراز

۲۴ بهمن ، ساعت ۱۵:۴۲

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس از ساماندهي معتادان حاد و پُرخطر از سطح شهر شيراز خبر داد.

به گزارش نگاه فارس؛ به نقل از گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي با اعلام اين خبر گفت: از امروز طرح ساماندهي معتادان حاد و پُرخطر و تزريقي در شيراز اجرا مي‌شود.

وي در ادامه افزود: طرح ساماندهي معتادان كارتن خواب كه جزء معتادان حاد و پُرخطر طبقه‌بندي مي‌شوند با هماهنگي سازمان بهزيستي و نيروي انتظامي اجرا مي‌شود.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان با بيان اين كه اعتبارات اجراي اين طرح توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر تامين مي‌شود، بيان داشت: تعداد معتادان حاد و بي‌خانمان (كارتن خواب) شيراز ۲ تا ۳ هزار نفر تخمين زده شده كه اين معتادان تنها مربوط به استان فارس نبوده و از ساير استان‌ها نيز به فارس مهاجرت كرده‌اند.

ابراهيمي گفت: پس از ساماندهي معتادان حاد بي‌خانمان، اين افراد در مركز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده ۱۶ شيراز طي سه ماه تحت درمان قرار مي‌گيرند و براي آن‌ها دوره‌هاي آموزشي فرهنگي، مذهبي، هنري، ورزشي، فني و حرفه‌اي برگزار مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه اشتغالزايي اين معتادان پس از بهبود در دستور كار قرار مي‌گيرد، بيان داشت: انتظار داريم شهرداري شيراز فضايي را در اختيار معتادان بهبود يافته قرار دهد تا اين افراد بتوانند محصولات توليدي خود را اعم از صنايع دستي و… در اين مكان به معرض فروش بگذارند.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس با اشاره به اين كه معتادان «متجاهر» به معتادان كارتن خوابي گفته مي‌شود كه در دسته معتادان حاد، پُرخطر و تزريقي قرار مي‌گيرد، اظهار داشت: بيش از ۹۰ درصد اين معتادان پُرخطر و بي‌خانمان در شيراز به سر مي‌برند كه اغلب آن‌ها كارتن خواب هستند.

ابراهيمي در پايان سخنان خود تاكيد كرد: برنامه‌هاي درماني معتادان متجاهر ساماندهي شده به جد دنبال مي‌شود و از اولويت‌هاي مهم اين شورا است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *