نگاه فارس

مستند «قائم مقام» یکی از فیلم‌های پراستقبال جشنواره در فارس

۲۳ بهمن ، ساعت ۱۳:۴۶

دبیر جشنواره فیلم عمار در استان فارس با اشاره به افزایش تعداد اکران‌های این جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته گفت: مستند «قائم مقام» یکی از فیلم‌های پراستقبال جشنواره در فارس است.

مستند قائم مقام

به گزارش نگاه فارس، محمدعلی یزدانشناس  با اشاره به استمرار اکران فیلم‌های جشنواره عمار در استان فارس اظهار داشت: امسال استان فارس به لحاظ تعداد اکران‌ها و گستردگی مکان اکران فیلم‌ها نسبت به دوره قبل افزایش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه برخی از فیلم‌های جشنواره با استقبال زیادی در فارس روبه‌رو شده است، گفت: مستند قائم مقام یکی از فیلم‌های پر استقبال و پراکران است و با وجود اینکه جزء بسته‌های اکران فارس نبود، این فیلم تهیه و در اختیار شهرستان‌ها قرار داده شده است.

یزدانشناس با اشاره به استقبال شهرستان‌های جنوبی از جشنواره عمار افزود: شهرستان‌های گراش، فسا، داراب، لار و جهرم و شیراز بیشترین فعالیت را در اکران فیلم‌های عمار داشته‌اند و شهرستان آباده نیز به لحاظ وسعت جغرافیایی فعالیت بی‌نظیری داشته چراکه علاوه بر آباده، شهرستان‌های اطراف را نیز پوشش داده است.

دبیر جشنواره فیلم عمار در استان فارس با اشاره به آمار مخاطبان ۷۰ هزار نفری در دوره هفتم بیان کرد: این دوره به دلیل اینکه هنوز اکران‌ها ادامه دارد و آمار به روزرسانی نمی‌شود، نمی‌توان آمار دقیقی ارائه داد.

مهدی قنبری، دبیر جشنواره عمار شهرستان گراش به عنوان یکی از شهرستان‌های فعال جشنواره در استان نیز گفت: مستند قائم مقام در شهرستان گراش با استقبال زیادی روبه‌رو بوده به صورتی که اکران فوق‌العاده‌ای برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به شروع این جشنواره از ۵ دی ماه در این شهرستان افزود: اختتامیه نمادین در روز ۲۱ بهمن ماه گرفته و از خانواده‌های شهدای غیربومی گراش تقدیر شد اما اکران‌ها همچنان ادامه دارد.

قنبری با اشاره به اکران فیلم « او دشمن بود» در جشنواره عمار گفت: این فیلم ساخته محمدرضا خواجی فیلمساز جوان گراشی است که پیش از این در جشنواره فیلم کل جایزه‌ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را دریافت کرده بود و در جشنواره عمار نیز به بخش مسابقه‌ فیلم داستانی راه یافت.

دبیر جشنواره فیلم عمار در گراش عنوان کرد: این موضوع انگیزه‌ای برای تهیه و تولید فیلم برای دوره‌های دیگر جشنواره از سوی فیلمسازان گراشی شده است.

منبع: تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *