نگاه فارس
هادی حسینی

پرچم بچه های شیراز بالا نیـــــــست!

۱۹ بهمن ، ساعت ۱۲:۱۰

شاید بتوان گفت فضاسازی امسال دهه فجر در شهر شیراز هم آن‌گونه که بایدوشاید و درخور سومین حرم اهل‌بیت و پایتخت فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشد، نیست، به آن صورت خبری از دهه فجر نیست.

به گزارش نگاه فارس، هادی حسینی: چند سال گذشته طی سفر یک تیم دیپلماتیک و مسئولان شهری که از کشورهای مسلمان همسایه به پایتخت جمهوری اسلامی آمده بودند، یکی از ایرادهایی که افراد مذکور در شهر به دیدشان آمده بود عدم وجود و بروز ۲ نماد ملی مذهبی به‌صورت شاخص و مطرح در معابر اصلی و شریانی شهر بوده است. آن‌ها در تحلیلشان برجسته و در دید نبودن نمادهای مساجد به‌عنوان پایگاه اصلی مسلمانان و همچنین کمبود یا عدم استفاده پرچم ملی به‌عنوان هویت ملی در شهر را به همتایان ایرانی خودشان ارائه کرده بودند.

پرچم هر کشور نماد هویت ملی، عزت و اقتدار کشور و مهم‌ترین و اصلی ترین جزء برنامه، جشن‌ها و مراسمات سالگردهای پیروزی‌ ملی را شامل می‌شود. حتی در بسیاری از کشورها برای ایجاد روحیه اقتدار و ترویج فرهنگ عرق و عزت ملی، استفاده از پرچم ملی کشور در تمام معابر، مکان‌های دولتی و خصوصی به‌شدت به چشم می‌آید.

بزرگ‌ترین جشن ملی مذهبی جمهوری اسلامی، ایام بزرگ دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی است. بزرگ‌ترین نماد جمهوری اسلامی، پرچم مقدس و بزرگ آن است.

انگارنه‌انگار که ایام بزرگ‌ترین پیروزی است

شاید بتوان گفت فضاسازی امسال دهه فجر در شهر شیراز هم آن‌گونه که بایدوشاید و درخور سومین حرم اهل‌بیت و پایتخت فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشد، نیست. اگر سری به معابر اصلی و میدان‌های مهم شهر که در سال‌های مبارزات محل تجمع، مبارزه و شهادت مبارزان انقلابی بوده است بزنیم، به آن صورت خبری از دهه فجر نیست. نماد جمهوری اسلامی ایران که هزاران شهید برای آن مبارزه کردند، وجود ندارد و تنها راهکار فضاسازی ادارات بنرهای تبریک ایام دهه فجر است.

بهترین و زیباترین نماد برای تبریک دهه فجر پرچم مقدس جمهوری اسلامی است. پرچمی که هم نماد ایران را دارد و هم نماد ملی را. پرچمی که در خود اسلام عزیز را حراست می‌کند و هیچ تقابلی با ایام شهادت حضرت زهرا س ندارد. این موضوع از سال های ابتدایی انقلاب مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است و می فرمایند: «در هفته انقلاب جشن بگيريد و آذين‌بندی کنید. اگر می‌خواهید برق مصرف نکنید و چراغ روشن نکنید که کار خوبی هم هست از هنر استفاده کنید. کاغذها، پرچم‌ها، بر سر در هر خانه‌ای پرچم بزنید. پرچم جمهوری اسلامی را در سراسر سطح شهرها  و روستاها به اهتزاز دربياوريد. نشان بدهيد ملت اين خاطره را گرامی میدارد.»

هر فرد یک پرچم

امسال هم دهه فجر رو به پایان است و دوباره مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به مسئولین یاد می‌دهند که مهم‌ترین نماد ایران اسلامی که این‌همه برای آن زحمت‌کشیده شده است چگونه به اهتزاز درخواهد آمد حتی اگر هنوز مسئولین وادارات فضاسازی و استفاده از مهم‌ترین نماد را یاد نگرفته باشند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *