نگاه فارس
ماجرای تنبیه بدنی دانش‌آموزی در زرین‌دشت؛

پرونده معلم زرین دشتی به دادگاه ارسال شد

۱۹ بهمن ، ساعت ۱۱:۱۰

رئیس آموزش و پرورش شهرستان زرین دشت گفت: پرونده تنبیه بدنی یک دانش‌آموز این شهرستان در حال پیگیری است.

به گزارش نگاه فارس، شکستگی بینی و آسیب‌دیدگی شبکیه چشم دانش‌آموز زرین‌دشتی، خبری است که در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده و بر اساس گفته‌های مادر این دانش‌آموز در بررسی‌های اولیه پزشکی مشخص شده که علاوه بر شکستگی بینی، تعدادی از دندان‌ها و شبکیه چشم پسر آنها نیز آسیب دیده است.

این دانش‌آموز که در دبیرستان شهید خوشبخت (امیرکبیر سابق) شهر حاجی‌آباد مرکز شهرستان زرین‌دشت تحصیل می‌کند دو روز پیش توسط معلم هنر این مدرسه به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

رئیس آموزش و پرورش زرین‌دشت در این باره گفته است: روز سه شنبه هفدهم بهمن ۹۶ در پی دریافت گزارشی مبنی بر وقوع تنبیه بدنی در یکی از مدارس این شهر بلافاصله تیمی متشکل از چند تن از کارشناسان این اداره در مدرسه مربوطه حاضر و مامور بررسی و رسیدگی به این حادثه شدند.

غلامحسین امانت با بیان اینکه براساس گزارش اولیه متاسفانه این دانش‌آموز دچار صدمه‌دیدگی از ناحیه بینی شده است و خانواده دانش‌آموز نیز شاکی معلم مزبور شدند، افزوده است: این خانواده با مراجعه به نیروی انتظامی از معلم مربوطه شاکی و پرونده‌ای تشکیل و به دادگاه ارسال شده است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان زرین‌دشت با بیان اینکه صیانت از حریم همکاران فرهنگی وظیفه ذاتی ماست اما قبلا و طی بخشنامه‌های مکرر اشاره شده  که هرگونه تنبیه نیز خط قرمز آموزش و پرورش است، افزوده است: درحال حاضر با توجه به تشکیل پرونده در دادگاه، منتظر مشخص شدن نتیجه هستیم و قطعا آموزش و پرورش نیز موضوع را از طریق مراجع ذی‌صلاح در این سازمان پیگیری خواهد کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان زرین دشت ضمن ابراز تاسف از وقوع چنین حادثه ای در این شهر با بیان اینکه این گونه اتفاقات در مدارس روالی مستمر نیست و به ندرت شاهد وقوع چنین حوادثی هستیم، گفته است: هتک حرمت به ساحت معلم و دانش آموز هرچند اندک هم باشد بسیار حساس و خط قرمز ما است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *