نگاه فارس

رقص و پایکوبی در مراسم جشن تکلیف!

۱۹ بهمن ، ساعت ۱۰:۵۴

امام‌جمعه زرین‌دشت گفت: آموزش‌وپرورش باید در حفظ شئونات دینی و عرف اجتماعی در مدارس زرین‌دشت نظارت جدی داشته و از رخنه هنجارشکنان فرهنگی جلوگیری کند.

به گزارش نگاه فارس، حجت‌الاسلام عبدالمحمد رستاد امام‌جمعه زرین‌دشت با اشاره به مسائل مغایر با فرهنگ عمومی که به‌تازگی در برخی از مدارس زرین‌دشت رخ‌داده است، اظهار داشت: طی روزهای اخیر به دعوت یکی از مدارس زرین‌دشت در جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر شرکت کردیم و برنامه مناسبی اجرا شد اما در پایان مراسم و بعدازاینکه ما محل را ترک کردیم مسائلی پیش‌آمده که خلاف شئونات دینی، اجتماعی و حتی قوانین مدارس است.

وی با انتقاد از این وضعیت در محیط آموزشی ادامه داد: این برنامه با ساز، آواز و رقص دانش‌آموزان‌ همراه بوده و نکته تأسف‌بارتر اینکه دختران دانش‌آموز با همان چادری که دفتر امام‌جمعه به مناسبت جشن تکلیف به آن‌ها اهدا کرده بود مشغول رقص و پای‌کوبی شده‌اند.

امام‌جمعه زرین‌دشت با تأکید بر اینکه کسی حق ندارد در محیط آموزشی چنین رفتار ناهنجاری داشته باشد، افزود: در خطبه هفته گذشته به این موضوع اشاره‌کرده و اعتراض کردیم چراکه محیط مدرسه جای ارگ و مجلس پای‌کوبی نیست آن‌هم در مراسم جشن عبادت که باید  دانش‌آموزان را برای گرایش به احکام دینی و معنویات سوق بدهد.

رستاد خاطرنشان کرد: پیش‌ازاین نیز موضوع برداشتن چادر و حذف آن از سوی یکی از مربیان مدارس مطرح‌شده بود که این مسئله را متذکر شدیم چراکه چنین مسائلی به‌تدریج در میان مدارس رخنه کرده و فرهنگ غلطی را جایگزین احکام الهی می‌کند.

وی با تأکید بر لزوم نظارت آموزش‌وپرورش بر مدارس جهت جلوگیری از تکرار مسائل ناهنجار گفت: پس‌ازاین اتفاق، مدیر آموزش‌وپرورش زرین‌دشت به همراه تعدادی از مدیران مدارس دخترانه به دفتر امام‌جمعه آمدند و مقرر شد ازاین‌پس نظارت جدی و اصولی بر وضعیت مدارس داشته باشند.

امام‌جمعه زرین‌دشت اضافه کرد: مدیر آموزش‌وپرورش فردی ارزشی است اما صرف اینکه خودشان اصول و مبانی ارزشی را رعایت کنند کافی نیست بلکه باید نظارت و احاطه کاملی به مسائل فرهنگی مدارس داشته باشند

خبرگزاری فارس


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *