نگاه فارس

در ده ماهه گذشته ۴ و نیم میلیون گردشگر بناهای تاریخی فارس را دیدند

۱۷ بهمن ، ساعت ۱۴:۲۵

طی ۱۰ ماه گذشته بیش از ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر از بناهای تاریخی فارس دیدن کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۱ در صد افزایش همراه بوده است.

به گزارش نگاه فارس، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افتتاح ۱۲ واحد اقامتی و گردشگری در شهرهای شیراز، جهرم و صدرا خبر داد و گفت: با به بهره برداری رسیدن این طرح ها ۳۵۶ تخت به ظرفیت اقامتی استان فارس اضافه شد که در مجموع این ظرفیت به ۱۶ هزار و ۱۷۳ تخت رسیده است

مصیب امیری در حاشیه مراسم افتتاح یک هتل آپارتمان در شیراز در جمع خبرنگاران با اشاره به این که طی ۵ سال اخیر ساخت واحدهای اقامتی در استان فارس با ۴۳ در صد افزایش همراه بوده است اظهار داشت: تا سال ۱۳۹۰ در استان ۶۰ واحد هتل و هتل آپارتمان فعال بود که هم اکنون این رقم به به ۸۶ واحد اقامتی رسیده است.
به گفته وی تبدیل آپارتمانها و واحدهای مسکونی که قابلیت تبدیل به هتل آپارتمان داشته باشند از برنامه ها برای افزایش واحدهای اقامتی در استان است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه اضافه کرد: با هماهنگی دستگاههای ذی ربط در کوتاهترین زمان ممکن تغییر کاربری این واحدها انجام می شود.
امیری در ادامه با اشاره به این که از تمامی ظرفیت های اقامتی فارس برای اسکان مسافران نوروزی استفاده می شود گفت: با توجه به حضور میلیونی مسافران نوروزی در استان فارس به ویژه شهر شیراز اسکان مسافران با اولویت در هتل، هتل آپارتمان ها، اقامتگاه های بومگردی و سنتی، زائرسراها و خانهمسافرها صورت می گیرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه مسئولیت خانه مسافرها به عهده جامعه هتلداران است که نحوه پذیرش و استفاده از این ظرفیتها بنا بر نیاز مسافران از سوی این جامعه تعیین می شود.
امیری همچنین به توسعه زیرساخت های اقامتی در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ساخت اقامتگاهای بوم گردی و زائرسرا در بافت تاریخی شیراز با رونق بسیاری همراه بوده است.
افزایش ۱۴ درصدی بازدید گردشگران خارجی از اماکن تاریخی فارس
مدیر کل میراث فرهنگی فارس در بخش دیگری از سخنانش به افزایش آمار بازدید گردشگران از بناهای تاریخی و موزه های استان اشاره کرد و گفت: طبق آمار های ارایه شده طی ۱۰ ماه گذشته بیش از ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر از بناهای تاریخی فارس دیدن کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۱ در صد افزایش همراه بوده است. وی اضافه کرد: در این مدت بیش از ۳۹۷ هزار نفر گردشگر خارجی از بناهای تاریخی و موزههای فارس دیدن کردند که این رقم با افزایش ۱۴ درصدی همراه بوده است .همچنین آمار بازدید گردشگران داخلی نیز با بیش از ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر ۱۱ درصد افزایش داشته است.
گفتنی است، این هتل آپارتمان به مساحت ۷۰۰ متر و زیربنای ۲۷۰۰ متر مربع در پنج طبقه با اعتباری افزون بر ۸ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است./خبرجنوب


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *