نگاه فارس

قائدی: بودجه ۹۷ کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک پاسخگوی حجم عظیم پروژه های شهر نیست

۱۷ بهمن ، ساعت ۱۲:۵۵

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل وترافیک شورای اسلامی شیراز گفت: بودجه تصویب شده کمیسیون در سال جاری تنها یک سوم بودجه موردنیاز برای تکمیل پروژه‌ها عمرانی گذشته و اجرای طرح هوشمند سازی در حوزه‌ی حمل ونقل وترافیک است.

قائدی: بودجه 97 کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک پاسخگوی اجرای پروژه های شهر نیست

به گزارش نگاه فارس به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شیراز، دکتر «نواب قائدی» در حاشیه نشست فوق العاده کمیسیون عمران، خمل و نقل شورای شهر شیراز گفت: در راستای اجرای طرح هوشمندسازی نیازمند بکارگیری تجهیزات پیشرفته و به روز دنیا هستیم.

وی افزود: با استفاده از زیرساخت‌های فاوا و فناوری اطلاعات وارتباطات می‌توانیم درآمدهای پایداری را به دست آوریم.
قائدی با اشاره به اینکه خرید اتوبوس جدید ازطریق یارانه دولتی امکان پذیر نیست گفت: با افزایش بودجه حمل ونقل میتوانیم طرح خرید اتوبوس برقی را اجرایی کنیم.

وی گفت: با اجرای این طرح علاوه بر کاهش آلاینده‌ها میتوانیم پایانه‌های مرکز شهر را حذف کنیم و مسافران را به استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای خودرو ی شخصی ترغیب کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار ایجاد شورای راهبردی از سوی شهردار شد وگفت: این شورا می‌تواند متشکل از زیر کمیته‌هایی باشد که بابررسی و رفع مشکلات، طرح هوشمند سازی را درهرحوزه‌ای اجرایی کند .

قائدی همچنین از خرید مینی‌بوس‌های دو درب برای مناطق کم جمعیت خبر داد وگفت: سعی داریم مشکل کاهش درآمد اتوبوس‌ها وتاکسی‌ها را که به دلیل  حضور مترو و تاکسی‌های اینترنتی به وجود آمده  با اجرای طرح وسایل نقلیه مکمل، رفع کنیم .
رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر از ایجاد شرکت بهره برداری ایستگاه خط یک قطارشهری  برای نخستین بار خبرداد و گفت: باتمهیدات مجموعه شهرداری میتوانیم شرکتی مستقل ازسازمان قطارشهری باعنوان شرکت بهره بردار  را ایجاد کنیم تا علاوه بر پشتیبانی تجهیزات و درآمدزایی ایستگاه قطارشهری به  رفع موانع و مشکلات بهره برداری بپردازد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *