نگاه فارس

بحران آب در مرودشت جدی است/ لزوم چاره‌اندیشی مسوولان

۱۶ بهمن ، ساعت ۱۶:۲۷

رئیس شورای اسلامی شهر مرودشت گفت: بحران آب در شهر مرودشت جدی و نگران‌کننده است.

به گزارش نگاه فارس، شامگاه یک‌شنبه محمدحسن زارعی‌نژاد در جلسه شورای شهر مرودشت از آب به‌عنوان سرمایه ملی و متعلق به نسل‌های آینده یادکرد و اظهار داشت: گرم شدن کره زمین، تغییرات جوی و اقلیمی و قرار گرفتن ایران در منطقه نیمه‌خشک خاورمیانه و متعاقب آن کاهش بارندگی‌ها طی سنوات گذشته و از همه مهم‌تر برداشت بی‌رویه و غیراصولی از چاه‌های کشاورزی موجب هدر رفت آب و کاهش سفره‌های زیرزمینی و روان آب‌ها شده است.

 رئیس شورای اسلامی شهر مرودشت بابیان اینکه بحران آب در شهر مرودشت جدی است، افزود: متأسفانه وضعیت آب شرب مرودشت در حد بحران و قرمز است و چنانچه مسؤولان امر چاره‌اندیشی نکنند در اوایل سال آینده این شهر با کمبود شدید آب شرب روبه‌رو می‌شود و ممکن است به یک بحران اجتماعی تبدیل شود.

وی افزود: با این روند بارش‌ها، چاه‌های باقی‌مانده که وظیفه تأمین آب شرب شهر مرودشت را به عهده‌دارند یقیناً به‌زودی از مدار خارج می‌شوند.

رئیس پارلمان محلی شهر مرودشت یک از راهکارهای خروج از این معضل و بحران را جایگزینی پساب فاضلاب شهر مرودشت با آب مصرفی مجتمع پتروشیمی از سد درودزن عنوان کرد و گفت: مسؤولان باید از این پیشنهاد که سالیان متمادی است مطرح‌شده استقبال کنند و آن را عملیاتی کنند.

وی از آمادگی و همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری در این زمینه خبر داد و خاطرنشان کرد: مسؤولان بر روی ظرفیت‌های موجود شورای اسلامی و شهرداری برای برون‌رفت از مشکلات و عملیاتی شدن پیشنهادها حساب کنند.

خبرگزاری فارس


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *