نگاه فارس

برگزاری همایش نقش خانواده در پیشگیری ازآسیب های اجتماعی فرزندان در لامرد

۱۶ بهمن ، ساعت ۱۴:۴۷

همایش نقش خانواده در پیشگیری ازآسیب های اجتماعی فرزندان در لامرد برگزار شد.

به گزارش دریافتی نگاه فارس ،عبدالحسین شبانی نژاد کارشناس مسائل آسیب شناسی در همایش نقش خانواده در پیشگیری از آسیب های اجتماعی فرزندان دردبیرستان های دخترانه نمونه دولتی خدیجه کبری(س) وعلامه طباطبایی شهرستان لامرد اظهارداشتند:در میان تمام برنامه های پیشگیری درمدارس موثرترین ودردسترس ترین برنامه ها،برنامه های آموزشی مهارت های زندگی واجتماعی می باشد. این برنامه یک رویکرد تازه برای پیشگیری است که در وهله اول،برعوامل عمده اجتماعی روانی سوق دهنده نوجوان به شروع مصرف مواد تمرکز دارد وتاکید عمده این برنامه بر رشد مهارت های شخصی و اجتماعی است.

شبانی نژاد زمینه های خانوادگی را یکی ازعوامل انحرافات اجتماعی در دانش آموزان مدارس دانست و افزودند: الگوهای نامناسب رفتاری اطرافیان منجربه تقلید کورکورانه نوجوانان از آنان می شود سیگارکشیدن،نوشیدن الکل،اعتیاد به مواد مخدر و سایر کجروی های اخلاقی در خانواده موجب بدآموزی وزمینه سازی برای شروع انحرافات وآسیب های اجتماعی در دانش آموزان می شود.

وی ادامه داد:در چنین خانواده های دانش آموزان به جای اینکه به فکر انجام فعالیت های مثبت سازنده باشند،مدام درصدد یافتن راههای برای مقابله با آثار این بحران ها هستند ودر بدترین شرایط نیز خود درگیر آن می شوند.

مشاورآسیب شناسی اجتماعی اساسی ترین عوامل خانوادگی که  می تواند بسیاری از مشکلات منبعث از خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، رابطه ولی فرزندی دانست وافزود: رابطه ی ولی- فرزندی با کیفیت به عنوان یک عامل محافظت کننده در برابر بسیاری از رفتار های مشکل ساز فرزندان است که می تواند آنها را از افتادن به دام آسیب های اجتماعی مصون سازد.

لازم به ذکر است همایش نقش خانواده در پیشگیری ازآسیب های اجتماعی فرزندان بین اولیاء ودانش آموزان دبیرستان های دخترانه نمونه دولتی خدیجه کبری(س) ودبیرستان دخترانه علامه طباطبایی شهرستان لامرد برگزارگردید.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *