نگاه فارس
معاون استاندار فارس:

نیازمند استقرار واحدهای سردخانه ای جدید در استان هستیم

۱۵ بهمن ، ساعت ۱۳:۲۷

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: با توجه به ظرفیت های استان در تولید محصولات کشاورزی نیازمند استقرار واحد های جدید سردخانه ای هستیم.

به گزارش نگاه فارس، یدالله رحمانی یکشنبه در آیین بهره برداری از مجموعه سردخانه میوه و مواد غذایی در ناحیه صنعتی شهید جاویدی شهرستان سپیدان افزود:در استان فارس ظرفیت استقرار۸۰۰ هزار تن ظرفیت سردخانه ای وجود دارد که درحال حاضر ظرفیت ۳۲۰ هزارتن ایجاد و درحال بهره برداری است.
وی ادامه داد: همچنین مجموعه های سردخانه ای با ظرفیت ۲۴۰ هزار تن در مرحله ساخت و ساز است و ظرفیت ایجاد ۲۴۰هزارتن واحد جدید نیز وجود دارد که در این زمینه از سرمایه گذاران حمایت می شود.
معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار فارس در ادامه با اشاره به افتتاح طرح های مختلف در استان در دهه مبارک فجرگفت: ارزش طرح های آماده بهره برداری استان حدود ۲۵هزار میلیارد ریال است.
رحمانی گفت: از این میزان حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی و باقیمانده از سرمایه های بخش خصوصی و نیز منابع بانک ها تامین شده است.

** از سرمایه گذاران حمایت می کنیم
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز در این مراسم گفت: سردخانه دومداره موادغذایی سپیدان سلامت پارس با ظرفیت بیش از ۱۰هزارتن و با سرمایه گذاری افزون بر ۱۶۵میلیارد ریالی بخش خصوصی راه اندازی شده است که حدود ۶۴ میلیارد ریال از میزان سرمایه گذاری این طرح از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده شده است.
احد فتوحی افزود: این سردخانه دارای ظرفیت ۱۰هزارتن بالای صفر و سه هزارتن زیرصفر است و با بهره برداری از این طرح برای ۳۵ نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی گفت:‌ این طرح در زمینی به مساحت یک هکتار با زیربنای ۶هزارمترایجاد شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به توانمندی های شهرستان سپیدان در تولید محصولات زراعی و باغی و دام و طیور با ظرفیت سالانه حدود ۹۰۰ هزار تن گفت: با بهره برداری از این سردخانه بستر مناسبی برای ذخیره سازی میوه و سایر محصولات کشاورزی و نیز مواد غذایی فراهم شده است .
فتوحی در ادامه با اشاره به بسترهای فراهم شده در قالب شهرک ها و نواحی صنعتی شهرستان سپیدان گفت: استقرارصنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی از مزیت های عمده این شهرستان است که در شهرک های صنعتی بسترهای لازم برای استقرار این صنایع و ایجاد اشتغال و تولید فراهم شده است تا علاوه برتکمیل زنجیره های تولید ،ایجاد ارزش افزوده بالا را نیز برای فعالان صنعتی و اقتصادی را نیز به همراه داشته باشد.
وی بیان کرد: با استفاده از ظرفیت های قانونی از سرمایه گذاران حمایت میکنیم و در این زمینه و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال، مشوق های مناسبی نیز درنظر گرفته شده است.
سپیدان به مرکزیت اردکان در حدود ۱۰۰ کیلومتری شمال غربی شیراز است.

خبرگزاری ایرنا


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *