نگاه فارس

واردات استان فارس ۷ درصد کاهش یافت

۱۴ بهمن ، ساعت ۱۰:۱۷

مدیرکل گمرک استان فارس از کاهش ۷ درصدی ارزش دلاری واردات این استان در ۱۰ ماه گذشته خبر داد

به گزارش نگاه فارس، خداداد رحیمی اظهار داشت: در ۱۰ ماه گذشته ۱۸ هزار و ۸۰ تن کالا به ارزش ۶۸ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۶۷۱ دلار از طریق گمرکات استان فارس وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۳ درصد افزایش و از لحاظ ارزش دلاری ۷ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک استان فارس خاطرنشان کرد: واردات کالا از ۵۵ کشور مانند چین، ترکیه، آلمان، امارات متحده عربی، کره جنوبی، ایتالیا و پاکستان انجام شده است.

وی درباره تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس نیز گفت: در ۱۰ گذشته در مجموع ۲۸۲ هزار و ۳۵۷ نفر از طریق مرز هوایی این استان به کشور وارد شده‌اند که ۲۳۳ هزار و ۹۰۱ نفر از آنها ایرانی و ۴۸ هزار و ۲۵۶ نفر گردشگر خارجی بوده‌اند که در مجموع مسافران ورودی به استان فارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ کاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان فارس عنوان کرد: در این مدت تعداد ۲۷۷ هزار و ۸۰۵ مسافر نیز از طریق مرز هوایی استان فارس از کشور خارج شده‌اند که ۲۳۴ هزار و ۸۹ نفر از آنها ایرانی و ۴۳ هزار و ۷۱۶ نفر مسافر خارجی بوده‌ان.

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماه گذشته ۴ هزار و ۲۱۶ مرسوله پستی از ایران به کشورهای خارجی ارسال شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۲۹ درصد و از نظر ارزش دلاری ۱۷ درصد کاهش داشته است، افزود: در ۱۰ ماه گذشته ۲۱۷ مرسوله پستی خارجی نیز به استان فارس وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۹۸ درصد و از نظر ارزش دلاری ۹۵ درصد کاهش داشته است.

خبرگزاری تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *