نگاه فارس

برگزاری ۵۰ هزار برنامه ویژه ایام دهه فجر در فارس

۱۰ بهمن ، ساعت ۱۶:۱۱

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: ۵۰ هزار برنامه ویژه ایام دهه فجر در فارس برگزار خواهد شد که آغاز آن از ۱۲ بهمن است که ویژه برنامه ورود امام (ره) به کشور برگزار می شود

به گزارش نگاه فارس، حجت الاسلام محمد رضایی، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس امروز (۱۰ بهمن) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۳۹ سال مبارزه بی امان مردم در برابر زورگویی های استکبار، افتخار در برابر دستاوردهای معنوی و فراز و نشیب گذشت و اکنون باید یک بازخوانی و بازبینی نسبت به گذشته انقلاب بشود، گفت: ناگفته های انقلاب فراوان است که می تواند برای نسل جوان ما تازگی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سیاست اصلی ستاد دهه فجر توجه به گذشته به انقلاب و بازبینی خدمات انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: خدمات اقتصادی، عمران و آبادانی که شکل گرفته وظیفه حکومت بوده و باید انجام می شده است ولی وقتی مقایسه با دوره گذشته می شود، خدمات جمهوری اسلامی ارزش پیدا می کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با آن درآمد بالای نفتی آن زمان اکثر روستاها بی بهره بودند، اضافه کرد: حاکمیت به این وظیفه اش عمل کرده در زمان پهلوی این کار انجام نمی شد.

رئیس ستاد دهه فجر فارس با یادآوری این مطلب که انقلاب یک انقلاب معنوی بود، افزود: مردانگی، ایستادگی در برابر ظلم و شجاعت در انقلاب اسلامی می بینیم که این پیام برگرفته از عاشورا بود و نباید انسان به هر قیمتی در رفاه نباشد.

وی با اشاره به اینکه نکته اقتصادی که رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی) تاکید می کنند، باید مورد توجه باشد، اضافه کرد: باید در جلسات بسیار جذاب، آرام و امروزی به جوانان انقلاب را معرفی کنیم و هرگز نباید از تعصب خشک استفاده کرد.

حجت الاسلام رضایی با تاکید بر اینکه ۵۰ هزار برنامه ویژه ایام دهه فجر در فارس برگزار خواهد شد که آغاز آن از ۱۲ بهمن است که ویژه برنامه ورود امام (ره) به کشور برگزار می شود، اظهار داشت: این مراسم در شیراز راس ساعت هشت و ۳۰ دقیقه در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می شود، حجت الاسلام دکتر صادقی، معاون قوه قضائیه سخنران اصلی مراسم خواهد بود و در این روز تجدید میثاق مدیران با شهدا را خواهیم داشت و به دلیل اینکه روز ۱۲ بهمن روز پنج شنبه هست و مدارس تعطیل است مراسم زنگ انقلاب اسلامی در روز چهاردهم بهمن اجرا می شود.

وی افزود: ایام فاطمیه از دهم تا پانزدهم بهمن ماه مورد توجه قرار دادیم زیرا اعتقاد داریم باید حرمت شهادت ها نگهداشته شود و این مسئله در برنامه های دهه فجر دیده شده است، تا ۱۵ بهمن ماه هیچ برنامه شادی نخواهیم داشت.

حجت الاسلام رضایی با تاکید بر اینکه برگزاری جشن های مختلف در مساجد، عصر شعر انقلاب، اجرای برنامه های هنری، جشن های صنفی، مسابقات فرهنگی و ورزشی و جشنواره های موسیقی، تئاتر و فیلم فجر از جمله برنامه های این ایام است، اظهار داشت: جشن و مراسم عمومی در سالن حافظ نمایشگاه بین المللی در ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه برگزار می شود و در این ایام جشنواره سرود انقلاب، مسابقات فضای مجازی، نمایشگاه عکس انقلاب، محافل انس با قرآن کریم و همچنین تجلیل از مبارزین انقلاب اسلامی از دیگر برنامه هایی است که اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار و ۵۰۰ برنامه در کمیته بسیج اجرا می شود و بیش از ۵۰۰ برنامه ویژه بانوان خواهد بود، اضافه کرد: در این ایام ۱۴۰ میزگرد تخصصی در فرهنگسرا و دانشگاه ها برپا می شود.

مسئول رسیدگی بر امور مساجد فارس گفت: کسانی که انتقاد می کنند، کار ما را نمی شناسند اگر کسی بهتر از ما می تواند بیاید کار را انجام دهد، اما مسئله کم کاری را مقام مافوق من باید تشخیص دهد و متاسفانه برخی اگر ۹۹ جای کار داشته باشند، به دنبال صدمی هم هستند.

خبرگزاری شبستان


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *