نگاه فارس

تائیر منفی کاهش صدور پروانه های ساختمانی و پروژه های ناتمام عمرانی بر بودجه

۹ بهمن ، ساعت ۱۷:۳۶

شهردار شیراز گفت: بودجه سال ۰۷ با ۱۵ درصد کاهش اما واقعی بسته شده است،بودجه پیشنهادی توسط شهرداری شیراز حداکثر تا سی ام بهمن ماه در شورای شهر بررسی و به تصویب خواهد رسید.

 

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، حیدر اسکندر پور شهردار شیراز بعد از ظهر امروز در صحن علنی شورای شهر با اشاره به اینکه بودجه شهرداری شیراز با تاخیر جزئی ارائه شده است گفت:بودجه پیشنهادی سال ۹۷ شهرداری بر مبنای اصول علمی، مطالعات وسیع و تحلیل آماری و با تکیه بر بهبود شاخص های مدیریت شهری، افزایش مشارکت شهروندان در اداره امور شهر، استقرار مدیریت هزینه، حذف هزینه های غیر ضروری، فعال سازی کلیه امکانات، منابع مالی، سرمایه انسانی و… تدوین شده است.

وی برخی از مهمترین سیاست های اجرایی بودجه ۹۷ شهرداری را اتمام پروژه های نیمه تمام و اولویت بندی طرح ها و پروژه ها، تعریف پروژه ها بر ساس عدالت محوری و توزیع متوازن خدمات در شهر، توجه ویژه به مناطق کمتر برخوردار و توزیع عادلانه منابع بین پروژه های عمرانی دانست.

شهردار شیراز افزود: بودجه سال ۹۷ در پنج محور فرهنگی، اقتصادی، زیست محیطی، کالبدی و مدیریتی تعریف شده است.

اسکندرپور اظهار داشت: تقویت هویت تاریخی فرهنگی شیراز، کمک به بازشناسی ارزش های فرهنگی شهر، حمایت و توسعه ورزش و تفریح برای تقویت نشاط در شهر، توسعه سرمایه اجتماعی و کمک به تقویت بنیان خانواد در بین شهروندان از جمله مهمترین راهبردهای فرهنگی،بودجه شهرداری شیراز بوده است.

وی مهمترین راهبردهای اقتصادی را بسترسازی برای سرمایه گذاری، معرفی جاذبه های گردشگری شیراز در کشورهای هدف، تأمین منابع مالی پایدار برای شهر و کاهش وابستگی به درآمدهای ساختمانی، اصلاح نظام مالی شهرداری با تأکید بر بودجه ریزی عملیاتی و تعادل بین منابع درآمد – هزینه، بیان کرد.
شهردار شیراز مهمترین راهبردهای زیست محیطی بودجه سال ۹۷ را استانداردسازی و ایمن سازی فضاهای شهری، کاهش منابع آلاینده و حرکت به سمت توسعه پایدار، حفظ و احیای باغات سطح شهر، مدرنیزه کردن و بهبود مدیریت پسماند، مدیریت بهینه هرزآب ها دانست.

اسکندر پور زیباسازی و هویت بخشی به مبلمان و عناصر شهری با رویکرد معماری ایرانی اسلامی، ساماندهی پهنه های مسأله دار شهر، توسعه سیستم حمل و نقل عمومی مهمترین محورهای کالبدی دانست.
وی همچنین مهمترین محورهای مدیریتی این بودجه را توجه به اصل شفافیت در کلیه اقدامات و قراردادها، تقویت و ایجاد زیرساخت های دولت الکترونیک دانست.

اسکندر پور با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ شهرداری با کاهش ۱۵/۷۷ درصدی روبرو است، تصریح کرد: در این بودجه تلاش شده است که رقم های بودجه به صورت واقعی باشدکه در همین راستا در شهرداری پیشنهاد بودجه ای دیگری هم داریم.

وی گفت: تنها چهار پروژه در شهر در بودجه در نظر گرفته نشده است که اگر این پروژه ها انجام شود درآمد قابل توجهی خواهیم داشت.

اسکندر پور افزود: در لایحه بودجه ۹۷ تعداد کل ۲۳۱ ردیف اعتباری عمرانی، تعداد ۲۲۰ پروژه نیمه تمام با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و تعداد ۱۱پروژه جدید با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه در ۲ هفته گذشته با اعلام وضعیت شهرداری شیراز، شهرداری با تمام توان و قدرت پاسخ گوی همه تعهدات سال های گذشته خواهد بود سال ۹۷ سال بسیار خوبی برای مردم در جهت عمل به شعار هایی که به مردم دادیم خواهیم بود.

قابل ذکر است که بودجه پیشنهادی توسط شهرداری شیراز حداکثر تا سی ام بهمن ماه در شورای شهر بررسی و به تصویب خواهد رسید.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *