نگاه فارس

وظیفه شما حل مسائل است نه طرح مسائل

۳ بهمن ، ساعت ۱۹:۰۰

همه مردم جامعه نیز به راحتی می توانند از مشکلات گلایه کنند و با کلی گویه دم از باید ها بزنند، سخن گفتن و نطق تنها که دیگر نیازی به پسوند مسئولیت ندارد.

به گزارش نگاه فارس، داور دشتی: ماجرای ادعاهای شهردار شهر شیراز، در صحن علنی شورا هنوز یکی از خبرهای مهم این روزهاست.
بعد از اینکه اسکندرپور در صحن علنی شورا گفت؛ در سال‌های اخیر بدهی شهرداری شیراز ۳ هزار میلیارد تومان و جمع طلبکاری شهرداری از ادارات دولتی و دولت به ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است، این سوال بوجود آمد که آیا شهرداری ورشکسته شده است؟
این سوال خبرنگار نگاه فارس با واکنش دو عضو از اعضای شهر مواجه شد.
سیروس پاک فطرت عضو شورای شهر شیراز در این زمینه گفت: بحث ورشکستگی شهرداری شیراز از هیچ مرجع و جایگاه رسمی و یا قانونی مطرح نشده است بلکه شهرداری بدهی و تعهداتی داشته و دارد که ان‌شاءالله با تدبیر و تأمل توسط شورا و شهرداری مرتفع خواهد شد، امروز شهرداری کلان‌شهر شیراز نسبت به هر زمان نیاز به آرامش و امنیت دارد، شهردار محترم بی‌تردید در این برهه زمانی و به‌دوراز مسائل حاشیه‌ای و جانبی دوران هرچند سخت اما کوتاه را سپری خواهند نمود.
صبوری نائب رئیس شورای شهر شیراز مدیریت شورای گذشته را ورشکسته خواند و افزود: امروز شهرداری شیراز روزهای سختی را می‌گذراند؛ اما با تکیه‌بر نیروها و کارکنان و متخصصین خود یک سازمان پویاست که هیچ‌گاه ورشکست نمی‌شود، اگر هم ما عبارت ورشکستگی را بر زبان می‌رانیم مقصود نوع مدیریت گذشته است که ما آن را یک مدیریت ورشکسته می‌دانیم، مدیریتی که در طول ۴ سال هزاران میلیارد تومان هزینه کرده و هیچ بیلان مشخصی نداده است و تنها حجم بالای بدهی و فروش املاک برای شهر به میراث گذاشته است.
بدون قضاوت یا ورود به‌درستی و نادرستی این موضوع، اساسا مسئولان ما این واقعیت را جدی نمی‌گیرند که وظیفه آنان حل مسائل است نه طرح مسائل! دائما در تریبون‌ها شاهدیم مسئولان در حال طرح مسائل هستند گویی وظیفه آنها بیان مسائل و وظیفه مردم حل مسئله است.
از لحاظ روانشناسی، در رویارویی با مشکل اگر فرد نخواهد خود را مقصر بشناسد یا انکار می‌کند یا فرافکنی. متاسفانه مدیران ناکارآمد از فرصت این فرافکنی‌ها برای پوشاندن نقاط‌ضعف خود استفاده می‌کنند؛اما واقعیت آن است که اگر فردی مسئول می شود آمده است تا با اراده راه حلی مشکلاتی که احساس کرده است وجود دارد را مرتفع نماید و اگر ایده ای و راحلی برای حل مشکل توسط مسئولین و نمایندگان وجود ندارد چرا بر این صندلی و پست تکیه زده اند؟

همه مردم جامعه نیز به راحتی می توانند از مشکلات گلایه کنند و با کلی گویه دم از باید ها بزنند، سخن گفتن و نطق تنها که دیگر نیازی به پسوند مسئولیت ندارد.
به گفته رهبری: بنده دعوای اصلاح طلب و اصولگرا را هم قبول ندارم؛ من این تقسیم بندی را غلط می دانم. نقطه ی مقابل اصولگرا، اصلاح طلب نیست؛ نقطه مقابل اصلاح طلب، اصولگرا نیست. منطق مردم ما هم امروز این است، برای آنها زیاد مهم نیست مسئولی که سرکار است اصولگراست یا اصلاح‌طلب، آنها از نظام جمهوری اسلامی می‌خواهند که مشکلاتشان را رفع کند.
این توهمات جریانات سیاسی است که خود را بسیار تحویل گرفته و از مطالبات توده‌ها فاصله گرفته‌اند. سیاستمداران بجای اینکه طرح مساله کنند میبایست در این بازه زمانی کاری کنند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *