نگاه فارس

افزایش مصرف گاز طبیعی در فارس

۲ بهمن ، ساعت ۱۴:۴۵

مصرف گاز طبیعی در استان فارس بیش از ۵۳۵ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

به گزارش نگاه فارس، رئیس اندازه گیری و توزیع شرکت گاز استان فارس از مصرف هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی از ابتدای امسال خبر داد.
علی زندی کشکولی افزود: مقایسه مصارف ثبت شده استان فارس نسبت به مدت مشابه پارسال، افزایش  ۵۳۵ میلیون متر مکعبی مصرف و رشد شش و دو دهم درصدی را نشان می‌دهد.
وی گفت: مصرف گاز طبیعی در استان در ماه‌های آبان و آذر حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۸۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته که
رشد بیش از ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.
رئیس اندازه گیری و توزیع شرکت گاز استان فارس، متوسط مصرف روزانه گاز طبیعی در استان را سه میلیون مترمکعب اعلام و تاکید کرد: عامل افزایش مصرف کلی در استان ، سرد شدن هوا و افزایش مصرف خانگی در بخش گرمایش محیطی است.
زندی کشکولی با بیان اینکه اقدامات مهمی در زمینه اندازه گیری و بهینه سازی مصرف در گاز استان انجام شده است، گفت: از جمله برنامه‌های در حال اجرا و پیگیری ازسوی شرکت گاز استان، طرح نصب کنتور‌های ارتقا یافته خانگی، بهبود مصرف سوخت هیتر‌های ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز طبیعی و عقد قرارداد و اجرای طرح‌های مدیریت کربن به منظور کاهش ضریب انتشار متان است.
رئیس اندازه گیری و توزیع گاز استان در پایان با اشاره به اهمیت کاهش خطا‌های اندازه گیری در محاسبات گازها تصریح کرد: افزایش دقت در اندازه گیری مصرف گاز طبیعی اهتمام به رعایت حقوق مصرف کنندگان و حفاظت ازمنابع ملی است.
وی گفت: در شهر شیراز حدود ۶۰۰ هزار مشترک گاز و در کل استان فارس بیش از یک میلیون و ۳۰۰ مشترک گاز از خدمات این اداره استفاده می‌کنند.
منبع:صداوسیما
instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *