نگاه فارس
استاندار فارس در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان:

اقتصاد مقاومتی در بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات موجود معنا پیدا می کند

۲۶ دی ، ساعت ۱۵:۰۲

استاندار فارس ظرفیت ها و پتانسیل های استان را برجسته برشمرد و گفت: اقتصاد مقاومتی در بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات موجود معنا پیدا می کند.

به گزارش نگاه فارس به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري فارس، مهندس اسماعیل تبادار که در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان سخن می گفت، با بیان اینکه در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي بايد با نگاه ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي پروژه ها را تعريف و اجرائي نمود اظهار داشت: بايد در جهت كاركرد مناسب پروژه ها تلاش بيشتري صورت پذيرد و عقب ماندگي هاي موجود در پروژه ها نسبت به برش استاني جبران شود.

استاندار فارس ظرفیت ها و پتانسیل های استان را برجسته برشمرد و گفت: اقتصاد مقاومتی در بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات موجود معنا پیدا می کند.


استاندار فارس با اشاره به بازديد خود از دو مجموعه توليدي فراسان و فاتح صنعت كيميا در استان ابراز داشت: در صورت فراهم شدن تسهیلات و زیر ساخت های لازم، بخش خصوصي به خوبي مي تواند در ايجاد اشتغال نقش آفرين باشد.

وي جايگاه علمي ، سرمايه اي و نيروي انساني استان را بسيار بالا دانست و از دستگاههاي اجرايي خواست تا برای بهره گیری از این ظرفیت ها تسهيلات لازم جهت رونق اقتصادي استان را فراهم نمايند.

مهندس تبادار در ادامه نقش R&D را در ارتقاء کیفیت ، بهره گیری از تکنولوژی مناسب و نهایتاً  رونق واحدهاي توليدي بسيار برجسته خواند و خواستار ایجاد واحدR&Dدر اکثر مجتمع های تولیدی بزرگ شد.

وي با تاکید، همسويي دستگاههاي اجرايي استان را ضروري دانست و فراهم كردن زمينه هاي لازم براي ايجاد اشتغال، كارآفريني و رونق اقتصادي استان را خواستار شد.

وي در پايان بر توجه به همه پروژه هایی که بعنوان برش استانی در حوزه آب و راه و شهرسازی در راستای اقتصاد مقاومتی تعریف شده خصوصاً احداث آزاد راههاي شيراز – اصفهان، شيراز – بوشهر، سپيدان – پل فسا، شيراز- ياسوج، لار – بندرعباس و لامرد – پارسيان تاكيد نمود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *