نگاه فارس
رییس اداره زکات استان فارس خبر داد؛

افرایش ۲ برابری پرداخت زکات در فارس

۲۵ دی ، ساعت ۹:۲۶

رییس اداره زکات استان فارس گفت: میزان زکات جمع‌آوری‌شده در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان فارس ۲ برابر رشد داشته است.

 

به گزارش نگاه فارس، حجت‌الاسلام علی‌اکبر جعفری اظهار داشت: از ۷ هزار میلیارد تومان ظرفیت زکات کشور در سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان جمع‌آوری شد که سهم استان فارس ۲۲ میلیارد تومان بود.

وی خاطرنشان کرد: میزان زکات جمع‌آوری‌ شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان فارس ۲ برابر رشد داشته و پیش‌بینی می‌شود این میزان تا پایان سال به ۳۵ میلیارد تومان افزایش یابد.

رییس اداره زکات استان فارس تصریح کرد: با همکاری مردم اهل سنت خنج در سال جاری ۲۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری ‌شده است و این میزان تا پایان سال نیز افزایش خواهد داشت.

حجت‌الاسلام  جعفری بیان داشت: استفاده از مروجان جهاد کشاورزی، مبلغان بومی مستقر در شهرستان‌ها به‌عنوان عاملان زکات و نیز بهره‌گیری از ظرفیت ممیزی مالیاتی و تبلیغ ماده ۱۷۲ قانون معافیت‌های مالی و تشویق عاملان مبلغان  و مروجان امر زکات در ستادهای نماز جمعه مهم‌ترین عوامل احیای زکات است.

وی اضافه کرد: تشکیل نشست‌های آموزشی در جهاد کشاورزی، سازمان تبلیغات اسلامی، احیای فرهنگ زکات، ضرورت ورود نیروی انتظامی و برخورد با افرادی که با عنوان افراد سادات از کشاورزان و دامداران  به‌طور غیرقانونی زکات جمع‌آوری می‌کنند از دیگر برنامه‌های اجرایی اداره زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس است.

رییس اداره زکات فارس ابراز داشت: قانون زکات در سال ۱۳۹۰ از سوی مجلس شورای اسلامی و با تایید شورای نگهبان و ابلاغ رییس‌جمهوری به سازمان‌ها و نهادها و ادارات مرتبط  دولتی ابلاغ شد که در این قانون امام‌جمعه هر شهرستان به‌عنوان رییس، فرماندار قائم‌مقام و اداره‌های مرتبط با زکات اعضای شورا هستند.

منبع: فارس


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *