نگاه فارس

بازگشت امید و آرامش به دانشگاه شیراز با خانه‌تکانی هیات‌رئیسه

۲۴ دی ، ساعت ۱۲:۵۸

سرپرست جدید دانشگاه شیراز با گذشت دو هفته از انتصابش، هنوز در حال قبول استعفای معاونان قبلی این دانشگاه است و البته افرادی را هم منصوب کرده است، اتفاقاتی که شاید منجر به بازگشت امید و آرامش به این دانشگاه شود.

دانشگاه شیراز

به گزارش نگاه فارس، با ابلاغ حکم بازنشستگی مجید ارشاد لنگرودی از ۲۱ آذرماه سال گذشته، اوایل دی‌ماه ۹۵ با حکمی از سوی محمد فرهادی وزیر علوم وقت، ابراهیم گشتاسبی‌راد کارشناس فرهنگی آن زمان دانشگاه شیراز به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد و یک سال به عنوان سرپرست دانشگاه شیراز فعالیت کرد.

ابتدای ماه سال جاری بود که دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با قبول استعفای گشتاسبی‌راد، حمید نادگران را به عنوان سرپرست جدید دانشگاه شیراز معرفی کرد. سرپرست جدید دانشگاه شیراز در طول دو هفته گذشته، استعفای معاون‌های قبلی را پذیرفته و در احکامی جداگانه قائم‌مقام رئیس دانشگاه، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه و سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز را منصوب کرده است.

سیدعلی اکبر صفوی قائم‌مقام سابق دانشگاه شیراز یکی از افراد تاثیرگذار در مدیریت‌های قبلی و اما پرحاشیه این دانشگاه بود که با روی کار آمدن نادگران بی سر‌و‌صدا استعفا داد و با استعفایش موافقت شد. به تازگی دکتر مرتضی آخوند معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شیراز نیز استعفا داده است. البته نادگران اعلام کرده بخاطر اصرارهای مکرر آقای آخوند علی‌رغم میل باطنی با استعفای ایشان موافقت کرده است.

در طول‌ روزهای گذشته علیرضا افشاری‌فر، دکتر محمدحسین ستایش و دکتر سید‌مجتبی زبرجد به ترتیب در سمت‌های قائم‌مقام رئیس دانشگاه، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه و سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز منصوب شدند اما جایگزین معاون دانشجویی و فرهنگی هنوز معرفی نشده است.

دکتر مهرزاد منصوری نیز از دیگر کسانی است که در این تغییر و تحولات جای خود را در مسئولیت کانون بسیج اساتید دانشگاه شیراز به دکتر محمد موذنی داده است. ظاهرا این اتفاقات و تغییرات در دانشگاه شیراز باعث خوشحالی جمع زیادی از دانشجویان و تشکل‌های و انجمن‌ها شده است و امید است تا آرامش دوباره به این دانشگاه برگردد و تشکل‌های دانشجویی به راحتی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

نادگران سرپرست دانشگاه شیراز از بدنه خود دانشگاه بوده و سال‌ها در سمت‌هایی چون معاون اداری مالی دانشگاه شیراز، رئیس دانشکده علوم و معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم این دانشگاه، ‌عضو هیئت ممیزه دانشگاه، عضو شورای دانشگاه، نماینده دانشگاه شیراز در نهاد ریاست جمهوری و عضو کارگروه لیزر معاونت علمی ریاست جمهوری بوده و جانباز دفاع مقدس است. این امید وجود دارد تا با اتخاذ تصمیمات مناسب و انتخاب افراد مناسب آرامش و امید را به یکی از بزرگترین و موثرترین دانشگاه‌های کشور بازگرداند.

منبع:آنا


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *