نگاه فارس
توضیه های آیت الله ایمانی به شهردار شیراز:

شهروند چپ و راست ندارد و توقع خدمات دارد/لزوم توجه به سلامت اقتصادی شهرداری

۲۳ دی ، ساعت ۱۵:۳۵

امام‌جمعه شیراز در نکته سوم خود افزودند: شهر و شهروند چپ و راست، مسلمان، كلیمی، ارمنی، اصولگرا، اصلاح‌طلب، لاابالی را نمی‌شناسد و شهروند به دنبال استفاده از امکانات شهر است و باید نگاه به همه افراد جامعه یکسان باشد.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، آیت‌الله ایمانی در دیدار با شهردار شیراز ضمن آرزوی توفیق برای شهردار شیراز و مجموع شهرداری، ابراز امیدواری کرد که این مجموعه بتواند پاسخ گوی نیازهای اساسی و اصلی مردم شهر شیراز باشد و ادامه چند نکته را به اسکندر پور و مجموعه شهرداری شیراز یادآوری کردند.

امام‌جمعه شیراز در اولین نکته خود، با توجه به اینکه مردم عمدتاً نیازهای خود را از شهرداری مطالبه می‌کنند و هرگاه مشکلاتی از قبیل ترافیک، به هم خوردن آب‌وهوا، مشکلات آسفالت خیابان، آتش گرفتن باغات و … مواجهه می‌شوند همه نگاه‌ها به شهرداری برمی‌گردد و این‌یک نعمت الهی است که برای حل مشکلات مردم این‌چنین اثرگذار باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در نکته دوم خود با اشاره به مسئله فساد و امکان ایجاد فضای فساد در سازمانی که درآمد و هزینه را هم خود به دست می‌آورد و هم خود هزینه می‌کند، تأکید کردند که باید هوشیاری ناظرین و بیداری امورمانی و حساب‌رس‌ها این معضل را برطرف بکند.

آیت‌الله ایمانی با توجه به شاهد بودن سلامت درمجموع شهرداری در سال‌های گذشته، ابراز امیدواری کردند که این سلامت در این دوره نیز بیشتر از قبل ادامه پیدا خواهد کرد.

امام‌جمعه شیراز در نکته سوم خود با توجه به اینکه این موضوع مورداشاره خود شهردار شیراز هم قبلاً قرارگرفته است، افزودند: شهر و شهروند چپ و راست، مسلمان، كلیمی، ارمنی، اصولگرا، اصلاح‌طلب، لاابالی را نمی‌شناسد و درك نمی‌كند و شهروند به دنبال استفاده از امکانات شهر است و باید نگاه به همه افراد جامعه یکسان باشد.

آیت‌الله ایمانی در نکته چهارم خود به موضوعات محلات محروم و آسیب‌پذیر پرداخت و عنوان کرد: در نوع برخورد با این محلات ۲ نوع برخورد وجود دارد: یکی نوع کمک و برخورد کمک‌هایی مانند کمیته امداد، بهزیستی است. نوع کمک دوم این است که با توجه به امکانات خودشان و کمک‌های بسیج برای آن‌ها اشتغال ایجاد کنیم.

وی در ادامه ضمن تأکید بر این‌که ایجاد شغل وظیفه شهرداری نیست و امکانات دولت هم در اختیار ندارد خاطرنشان کرد: باید بتوانیم شغلی كه جوان ما بتواند از طریق آن زندگی خود را تأمین كند برای او ایجاد كنیم.

امام‌جمعه شیراز فارس در ادامه با اشاره به مشکل مهاجرت و پایین بودن هزینه مهاجرت به شیراز فراگیری در اکثر شهرهای بزرگ کشور گفت: هزینه مهاجرت به شیراز ارزان است و باعث ایجاد مشکلات و آسیب‌های اجتماعی شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان برای رفع مشکل مهاجرت از روستاها به شهر شیراز شهرداری شیراز با همکاری و جمع‌کردن سازمان‌هایی چون شهرداری استانداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی به روستاها رسیدگی شود تا مانع مهاجرت آن‌ها به شهرها شوند.

ایمانی در نکته دیگر خود به مسئله خانه‌های محله‌ای و کارکرد آن‌ها اشاره کرد و تأثیر آن‌ها را در مقایسه با فرهنگسراها موفق‌تر عنوان کرد.

امام‌جمعه شیراز در ششمین و نکته آخر خود به اهمیت حفظ و توجه به باغات شهر شیراز پرداخت و افزود: باغ‌ها ریه شهر هستند و نباید اجازه داد تخریب شوند که از شهرداری انتظار داریم به این امر مهم توجه ویژه داشته باشد.

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *