نگاه فارس
اسکندر پور در دیدار با آیت‌الله ایمانی:

سرمایه‌گذاری راه برون‌رفت از شرایط فعلی شهرداری شیراز/کاهش ۵۰ درصدی صدور پروانه های ساختمانی

۲۳ دی ، ساعت ۱۳:۵۲

شهردار شیراز با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری راه برون‌رفت از شرایط فعلی شهرداری شیراز است، اظهار کرد: اگر هرسال از میزان باغات شهر شیراز کاهش پیدا می‌کند که بخشی از درآمد شهرداری از تغییر کاربری باغات انجام می‌شود که همین امر یک مشکل جدی شهرداری شیراز است.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، حیدر اسکندر پور شهردار شیراز پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله ایمانی با اشاره به شرایط اقتصادی حال و رکودی که در بخش مسکن است،گفت: میزان صدور پروانه‌های کسب‌های ساختمانی را در کلان‌شهرها به‌خصوص شیراز کاهش داده است که سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ و همچنین سال ۹۵ تاکنون سال ۹۶ با ۵۰ درصد کاهش پروانه ساختمانی روبه‌رو بوده‌ایم.
وی بیان کرد: به‌طور طبیعی درآمد شهرداری شیراز از محل عوارض و پروانه ساخت‌وساز به‌شدت کاهش پیداکرده است و از طرفی به دلیل رکورد میل سرمایه‌گذاری نیز به نسبت سابق نخواهد بود و این میزان نسبت به سال گذشته کاهش پیداکرده است.
تغییر کاربری باغات شیراز بخشی از درآمد شهرداری شیراز
شهردار شیراز با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری راه برون‌رفت از شرایط فعلی شهرداری شیراز است، اظهار کرد: اگر هرسال از میزان باغات شهر شیراز کاهش پیدا می‌کند و از سه هزار هکتار سابق به هزار هکتار رسیده‌ایم، به دلیل این است که بخشی از درآمد شهرداری از تغییر کاربری باغات انجام می‌شود که همین امر یک مشکل جدی شهرداری شیراز است.
اسکندر پور ادامه داد: سرمایه‌گذاران نیز به سمت استفاده از باغات و سپس تغییر کاربری می‌روند که در این راستا تأکید کردیم که تغییر کاربری داده نشود.
وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن به دلیل ارزش‌افزوده ناشی از بخش مسکن در سال گذشته به‌شدت کاهش پیداکرده، این خود نشان از آسیب‌پذیری بخش مسکن می‌دهد.
شهرداری یک دستگاه اجتماعی و خدماتی صرف نیست
وی نکته سوم خود را مشکلات در محله‌های آسیب‌پذیر جنوب شهر دانست و تصریح کرد: فقر و ناهنجاری‌های اجتماعی یک مشکلات جدی به جنوب و شرق شهر شیراز وارد می‌کند، که شهرداری و شورا به‌عنوان متولی شهر ورود به این مسئله را وظیفه خود می‌داند و نمی‌تواند نسبت به پدیده‌های مسائل حاشیه‌نشینی و محلات آلوده شهر توجه ای نداشته باشد.
شهردار شیراز بیان کرد: شهرداری تلاش کرده است یک دستگاه خدماتی باشد اگر این تغییر به سمت دستگاه اجتماعی باشد خیلی از مشکلات در حوزه شهر را نیز حل‌شده و بودجه فرهنگی و اجتماعی را در بودجه سال آینده به‌صورت جدی‌تر مطرح و پیگیری می‌کنیم.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *