نگاه فارس

ذخیره سازی میوه شب عید در فارس

۲۳ دی ، ساعت ۱۳:۱۵

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های سازمان جهادکشاورزی استان فارس: تمامی اقدامات کارشناسانه برای ذخیره‌سازی میوه شب عید در استان انجام شده است تا مردم با کمبود میوه و گرانی در شب عید روبرو نشوند.

به گزارش نگاه فارس، مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های سازمان جهادکشاورزی استان فارس گفت: با بررسی‌های صورت گرفته و تشکیل ستاد تنظیم بازار میوه شب عید در استان فارس، بر اساس روال سال‌های گذشته سیب زرد (گلدن دلیشز) و قرمز (رد دلیشز) شب عید در استان ذخیره شده و ذخیره سازی پرتقال هم تا آخر دی ماه ادامه دارد.

هدایت الله رحیمی افزود: میوه ها برای توزیع بین مردم در پنج سردخانه شیراز نگهداری می‌شود تا از جهش‌ ناگهانی قیمت‌ها جلوگیری شود.

وی گفت: تمامی اقدامات کارشناسانه برای ذخیره‌سازی میوه شب عید در استان انجام شده است تا مردم با کمبود میوه و گرانی در شب عید روبرو نشوند.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های سازمان جهادکشاورزی استان فارس ادامه داد:  وضعیت ذخیره انواع محصولات مصرفی شب عید استان فارس بیش از نیاز استان و تأمین‌کننده نیاز استان‌های مجاور نیز هست.

رحیمی بیان داشت: با توجه به اینکه استان فارس در تعطیلات سال جدید پذیرای تعداد زیادی از مسافران نوروزی است ضرورت دارد بیش از نیاز مصرفی استان ذخیره محصولات داشته باشیم.

وی تاکید کرد : با توجه به فراوانی میوه در سال جاری، مشکلی از نظر تامین میوه شب عید در استان وجود ندارد.
استان فارس رتبه سوم سطح زیر کشت و تولید سیب و رتبه دوم تولید مرکبات در کشور را داراست.
منبع:صداوسیما

instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *